iPhone Yavaş Şarj Ediyor

 

iPhone Yavaş Yavaş Şarj Ediyor

 

iPhone unuz yavaş şarj oluyor ve nedenini bilmiyorsunuz. Bu sorun, iPhoneunuzun şarj bağlantı noktasından, şarj kablosundan, şarj cihazından veya yazılımından - şarj işleminin dört bileşeni olabilir. Bu makalede, iPhoneunuzun neden yavaş şarj olduğunu açıklayacak ve sorunu nasıl gidereceğinizi göstereceğiz.

 

 

 

 

 

iPhone Neden Yavaş Şarj Olur.

 

Çoğu zaman, bir iPhone iki nedenden biri nedeniyle yavaş yavaş şarj olur:

 

1 - iPhone unuz yavaş şarj oluyor çünkü düşük amper şarj kaynağı kullanıyorsunuz. Bir yangın hortumu hayal edin: Eğer voltaj sudaki hortumdan geçen hız ise, amper hortumun genişliği veya aynı anda ne kadar su akabileceğidir.

 

iPhone lar yalnızca 5 volt şarj edebilir, ancak amper şarj cihazından şarj cihazına - genellikle 500mA (miliamper) ile 2100 miliampere eşdeğer olan 2,1 amper arasında değişir. Şarj cihazının amperi ne kadar fazlaysa, iPhoneunuz o kadar hızlı şarj olur.

 

2 - iPhone unuz yavaşça şarj oluyor, çünkü iPhone unuzun Lightning portuna (şarj portu) sıkışmış bir miktar çöp veya döküntü var. iPhone unuzu şarj etmek için kullandığınız Yıldırım kablosu (şarj kablosu) 8 iğnelidir ve bu iğnelerden herhangi biri enkaz tarafından tıkanırsa, iPhone unuzun yavaş şarj olmasına veya hiç şarj olmamasına neden olabilir.

 

 

 

Yüksek Amper “Hızlı” Şarj Cihazları Hakkında Uyarı Kelimesi

Apple’ın iPad şarj cihazı 2,1 amperdir ve bu Apple’ın iPhoneunuza koymanız gerektiğini söylediği maksimum amperdir. Pek çok hızlı şarj cihazı 2,1 amperden daha yüksektir, çünkü diğer cihazlar güvenle kullanılabilir - iPhonelar yapamaz.

 

Şarj Aletim Kaç Amperdir?

Bir duvar veya araç şarj cihazı için “standart” bir amper olmasa da, en tipik örnekler:

Laptop ya da araç şarj cihazı: 500mAh
iPhone duvar şarj cihazı: 1 amp (1000 mAh)
iPad duvar şarj cihazı ve “hızlı şarj” güç bankaları: 2,1 amper (2100 mAh)

 

 

Neden iPhone um Arabada Yavaş Yavaş Şarj Ediliyor?

iPhone unuzu arabada şarj etmek için kullandığınız dock veya çakmak adaptörü genellikle düşük amperdir. Amper ne kadar düşükse, şarj o kadar yavaş olur.

 

 

iPhone unuzun Lightning Portunu Temizleme

 

Öncelikle, herhangi bir çöp veya döküntüyü gidermek için iPhone unuzun Şarj portunu temizlemeyi deneyin. Kullanıma hazır bir anti-statik fırçanız yoksa, yepyeni bir diş fırçası iyi bir değişim sağlar.

Fırçanızı Şarj portunun içine sokun ve içindeki tüyleri, çöpleri veya pislikleri nazikçe çıkarın. Ne kadar kirli olduğuna şaşırabilirsin! Lightning portunu temizledikten sonra, iPhone unuzu tekrar şarj etmeyi deneyin. Normal bir oranda şarj oluyor mu? Aksi takdirde,

Lightning portunu temizlemeyi bir kez daha denemek isteyebilirsiniz. Pislikler Şarj Port içerisinde derinlemesine sıkışması muhtemeldir. Daha sonra, iPhone unuz hala yavaşça şarj oluyorsa, okumaya devam edin!

 

 

iPhone unuzun Kablosunu İnceleyin

Şarj işleminin bir sonraki önemli kısmı, kablonuzdur. Kablo herhangi bir şekilde hasar görmüş veya yıpranmışsa, iPhoneunuzun yavaş şarj olmasının nedeni bu olabilir.

kabloya yakından bakın ve herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Aşağıdaki resimde hasarlı bir kablosu örneği göreceksiniz.

 

 

Kablonuzun hasar gördüğünü düşünüyorsanız, iPhoneunuzu birkaç farklı kabloyla şarj etmeyi deneyin. Lightning kablonuzu değiştirmeniz gerekirse orijinal kablo kullanmayı tercih ediniz.

 

DFU iPhoneunuzu Geri Yükleyin

Şarj işleminin genellikle gözden kaçan bir bileşeni, iPhoneunuzun yazılımıdır. Bir şarj kablosunu iPhone unuza her taktığınızda, pilin şarj edilip edilmeyeceğine karar veren yazılımdır. Bu nedenle, iPhoneunuzun yazılımıyla ilgili bir sorun varsa, Lightning bağlantı noktanız, Lightning kablosunuz veya güç kaynağınızla ilgili bir sorun olmasa bile, iPhone unuz yavaş yavaş şarj olabilir.

 

Bilgi İçin : 0533 638 53 16