Apple Anakart Sıvı Teması

 

 

 

MacBook Sıvı Teması 

 


Sıvı Teması hemen her bilgisayar ve telefon kullanıcıları için felaketler zincirinin başlangıç noktasını oluşturmaktadır.

 

Sıvı temasına maruz kalan cihazlara müdahale edilmediği takdirde çeşitli sorunlarda ortaya çıkacaktır. MacBook Su Dökülmesi sorununda ortaya çıkan problemlerden biri MacBook Anakart üzerinde oluşan Oksitlenmelerdir. Zamanında müdahale edilmediği takdirde Oksitlenme gittikçe çoğalacak ve müdahale şansını dahada azaltacaktır. Bir diğer Problem ise Klavyedeki deformasyon olacaktır, Eğer MacBook Klavye Sıvı Teması yaşandıysa ve sıvı şekerli yada yapışkan içerikli ise klavye tuşlarında yapışkanlık veya tuşlarda işlevsellik oluşmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Sıvı Teması olduğu an derhal müdahale etmek oluşabilecek arıza hallerini en minimum düzeye indirgeyecektir.

 

Sıvı Temasına maruz kalmış olan Macbook ailesinden bir bilgisayar yada Sıvı temasına maruz kalan iPhone modellerinden herhangi biri olması durumunda müdahalede gecikme olursa anakart ve diğer bileşenlerde oksitlenme ve çürüme gibi sorunlar ortaya çıkacaktır.

 

Oksitlenme oluşan Mac Anakart geri dönüşümü zorlaştıracak derece problemler doğuracaktır. Buda ciddi maliyetler çıkaracak, hatta macbook yada iPhone cihazları kullanılamaz hale getirecektir.

 

 

 

MacBook Sıvı Temasında İlk Yapılacaklar

 

Sıvı Teması olduğu an ilk yapılması gereken, MacBook yada Sıvı Temaslı iPhone, fişe bağlı ise bağlantısı kesilmeli ve derhal kapatılmalıdır. Sonrasında çıkarılabilecek durumda ise batarya/ pil çıkarılmalı ve ters çevrilerek dökülen sıvının teması olabildiğince engellenmelidir. Eğer var ise bir fön makinası kullanılarak sıvının kurutulması sağlanmalıdır.

 

Sıvı Temaslı MacBook yada sıvı temaslı iPhone’ u açmadan önce teknik servislerden destek alınılmalıdır. Cihaza nufüs eden sıvı Mac Anakart içerisinde kurumamış olabilir ve kurumadan açılan cihazlar mutlaka arıza vereceklerdir. Bir süre çalışsa dahi içeride kalan sıvı Anakart ve bileşenler üzerinde ciddi zarar verecektir.

 

 

 

 

MacBook Sıvı Temas Tamiri

Servisimizde Sıvı temaslı tüm cihazların bakım ve onarım işlemi yapılmaktadır. Servisimizde sıvı temaslı cihaz komple sökülüp, bakımları yapılarak ve arızalı bileşenler tamir edilerek tekrar çalışır hale getirilmektedir. Tüm bu işlemler fiyat bilgisi bildirilmesi sizden onay alınmasından sonra gerçekleşmektedir.

 

Servisimizde Arıza Tespit Ücreti Alınmamaktadır.

 

Apple Sıvı Teması Tamir Süresi

 

Ortalama Mac Anakart Sıvı Temas Tamir süresi sıvının mahiyeti ve miktarına bağlı olarak yaklaşık 1 haftalık bir zaman almaktadır. Bu süre içerisinde cihazınızın durumu hakkında müşterilerimize bilgi verilmektedir. Yapılacak Mac sıvı temas Tamir Sürelerinde bazı özel durumlara göre aksaklık yaşanabiliyor bunun sebebi ise dökeülen sıvının cins ve miktarı ile birlikte dökülen sıvının Anakart üzerinde bıraktığı hasar ile ilgili olabilmektedir.

 

 

 

Sıvı Teması Onarımı Yapılan Cihazlar

 

iPhone Sıvı Teması   -  MacBook Sıvı Teması 

 

MacBook Sıvı Teması - MacBook Pro Sıvı Teması - MacBook Air Sıvı Teması  -  MacBook Klavye Sıvı Teması


 iPhone 5 Sıvı Teması - iPhone 5S Sıvı Teması - iPhone 6 Sıvı Teması - iPhone 6S Sıvı Teması

 iPhone 7 Sıvı Teması - iPhone X SıvıTeması - iPhone 11 Su Dökülmesi - iPhone 12 Sıvı Teması

 

Bilgi İçin Arayınız : 0533 638 53 16