iPhone PS4 Oyunları Oynayabilirmi


Artık iPhoneunuzda PS4 Oyunları Oynayabilirsiniz


Sony, iOS için bir PS4 Remote Play uygulamasını başlattı. Böylece, güncel bir PlayStation 4 ve yeni bir iDevice iniz varsa, artık iPhone veya iPad inizde PS4 oyunları oynayabilirsiniz. Bu, bir başkası TV yi istediğinde bile PS4 oyunları oynayabileceğiniz anlamına gelir.

 

PS4 oyunlarını seçili Android cihazlarında (Sony Xperia) birkaç yıl boyunca oynandı. Ayrıca Windows ve Mac için de mevcut olan Remote Play uygulamaları var. Ancak, Sony artık aynı işlevi iOS cihazlarına da taşıdı.

 

 


iPhone veya iPad inizde PS4 Oyunları Nasıl Oynanır?

 

iPhone veya iPad inizde PS4 oyunları oynama yeteneği, PlayStation 4 donanım yazılımının 6.50 sürümüyle geldi. PS4 ünüzü güncelledikten sonra, iOS için PS4 Remote Play uygulamasını indirip yüklemeniz yeterlidir. Ayrıca, PS4 ünüzü açın ve oturum açın.

 

Uygulamayı açın ve PlayStation hesabınıza giriş yapın. Uygulama, PS4 ünüz için ev ağınızı arayacaktır. Başarılı olursa, iOS cihazınızda PS4 ana ekranını görmelisiniz. Değilse, iOS cihazınızı PS4’ ün Uzaktan Oynatma Bağlantı Ayarları ndan ekleyin.

 

PS4 Remote Play, PS4 ünüzde bulunanları temel olarak başka bir cihaza yansıtır. Bu durumda iPhone veya iPad iniz. Ne yazık ki, bu yalnızca ev ağınız üzerinden çalışır. Ayrıca iOS 12.1 veya üstünü çalıştıran yeni bir iPhone veya iPad e ihtiyacınız var.

 

PS4 Remote Play uygulaması ayrıca cihazınızı sarsmadan veya dağınık bir geçici çözüm kullanmadan Sonynin DualShock 4 kontrol cihazlarını desteklemiyor. Ancak, dokunmatik ekran kontrolleri çok sinir bozucu olduysa, bunun yerine MFi gamepad kullanabilirsiniz.

 

 

 

Artık Daha Geniş Bir Android Sürümünün Zamanı


İOS için PS4 Remote Play uygulamasının yayınlanmasından önce, iPhone unuzda PS4 oyunları oynamanıza izin veren bir avuç üçüncü taraf uygulaması vardı. Ancak, PS4 Remote Play uygulamasının aksine, R-Play gibi bir uygulamayı kullanma ayrıcalığını ödemek zorundaydınız.

 

Şimdi soru, Xperia cep telefonuna sahip olmayan Android kullanıcılarının aynı lüksü sağlayıp sağlamayacakları. Evet, Xperia bir Sony markasıdır, ancak iPhone, bunun neden tüm Android kullanıcılarına teklif edilemeyeceği konusunda teknik bir neden olmadığını öne sürmektedir.

 

 

 

Bilgi için : 0 533 6385316