iPhone Klasörleri Gizleme

 

 

 


 Unicode Karakter ile iOS Klasörlerini Görünmez Yapmak

 

 

 

Bunu deneyin

 

 

iOS cihazınızda bir klasör açın. Yeniden adlandırmak için gidin ve klasör adındaki tüm karakterleri silin. Bitti ye dokunun.


Bu noktada, klasörün orijinal adını, başladığı yerin hemen arkasında göreceksiniz. Bunun nedeni, Apple ın iOS ta veya işletim sistemlerinden herhangi birinde boş klasör adlarına izin vermemesidir.

 

Çoğunlukla, bu gerçekten bir sorun değil. Neyin nerede depolandığını bilmeyi kolaylaştırdığından, klasörlerde etiket bulundurmak kullanışlıdır.

 

 

Ancak aramızda boş klasör etiketleri kullanma seçeneğine sahip olan minimalistler ve tasarım meraklıları var. Boş klasörlerle dolu bir uygulama ızgarasının oldukça temiz ve şık bir görünüm olduğunu iddia etmek zor.


 

 

Görünmez Klasör Adları Nasıl Oluşturulur?

 

 

 

Yıllar boyunca “boş” klasör adlarını almak için çeşitli yöntemler olsa da, genellikle biraz daraltmaya ihtiyaç duyarlar. Bu geçici çözümde durum böyle değil.

 

 

• iOS cihazınızda, bu parantezler arasındaki boşluğa uzun dokunun: [⠀]
• Seçildiğinde, Kopyala üzerine dokunun.
• Şimdi, Giriş ekranına gidin ve herhangi bir klasöre dokunun.
• Düzenleme modunu getirmek için klasör adına dokunun ve basılı tutun.
• Geçerli klasör adındaki tüm karakterleri silin.
• Ardından, daha önce kopyaladığınız boş karakteri klasör adı alanına yapıştırın.


 

 

 

 

Görünmez klasör adları oluşturmak için “boş alanı” kullanabilirsiniz, çünkü teknik olarak boş değildir. Bu doğru, braketler arasındaki boşluk [⠀] boş bir alana benziyor olsa da, işletim sistemleri bu şekilde değerlendirilmez.

 

Bunun yerine, yukarıdaki parantez arasındaki boşluk aslında özel bir Unicode karakteridir. Braille deki Unicode karakter U + 2800d eki bir "banka alanı".
Boşluk çubuğuna dokunarak elde edeceğiniz tipik boşluk olmadığından iOS ve macOS, onu diğer herhangi bir harf veya sayı gibi normal bir karakter olarak kaydeder.