Yeni MacBook Air 2018

 

 

 

 

Apple, Ekim ayında yeni MacBook Air ini piyasaya sürdü. 2015 ten beri güncellediği popüler dizüstü bilgisayarındaki en büyük değişim olarak Retina Ekran ve Touch ID yenilemesidir. Yeni MacBook Air, alabileceğiniz en çevre dostu dizüstü bilgisayar olması için geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilmiştir ve üç renk seçeneği vardır: Altın, Gümüş ve Uzay Gri.

 

2018 Model MacBook Air

 

Yeni Retina ekranlı MacBook Air halen 13.3 inç ekrana sahip, ancak bu sefer 4 kat daha fazla piksel var. Apple renklerin çok daha gerçekçi olduğunu iddia etmektedir.

 

Yeni MacBook Air önceki modele göre daha küçüktür Ekran boyutu neredeyse yüzde 50 daha ince olan çerçeveler sayesinde MacBook Air aynı boyutta ekrana sahip olmasına rağmen önceki modelden daha küçüktür. 1.25 kg ağırlığındadır (önceki model için 1,35 kga kıyasla). MacBook Air in önceki modelden yüzde 10 daha incedir.

 

Apple’ ın sağ üst köşesinde, kullanıcıların Apple Pay’ i kullanarak ödeme yapabilmeleri ve parmak izi tanıma özelliğini kullanarak Mac’ lerinin kilidini açabilmeleri için bir Touch ID tarayıcısı eklenmiştir.


Apple ın üçüncü nesil kelebek klavyesi olarak tanımladığı yeni klavyenin altında - daha önce var olandan% 20 daha fazla yüzey alanı sunan daha büyük bir Force Touch izleme alanı var.

 

Dokunmatik kimlik Face ID yerine Touch ID, klavyenin üzerinde yeni bir sensör şeklinde bir görünüm sağlamakta. Apple ın, iPhone lardan ve iPad Pro 2018 den kaldırılmasına rağmen, cihazlara Touch ID eklemeye devam etmesinden memnuniyet vericidir.

 

MacBook Air da Touch ID nin kurulumu kolaydır. Yeni Mac inizi ilk açtığınızda bu işlemi yapabilirsiniz. Bununla birlikte, Mac inizin Sistem Tercihleri > Kullanıcılar ve Gruplar daki her bir kullanıcısı için bir hesap oluşturabilirsiniz. Bu durumda, Mac inizde oturum açarken kullanılmak üzere üç parmağınızı kaydetmek için Mac inizi kullanan her bir kişiyi etkinleştirebilirsiniz.

 

Touch ID yi etkinleştirmek için parolanızda oturum açmanız gerekiyor, ancak Mac iniz bir dahaki sefere masanızın yanına gittikten sonra birkaç dakika bekledikten sonra, Touch ID pad inde parmağınıza dokunarak kilidi açabilirsiniz. Apple Watch ınızın yakınlığı sayesinde Mac inizin kilidini açabilirsiniz.

 

 

Yeni MacBook Air de sadece iki Thunderbolt 3 portu ve bir kulaklık jakı var. Thunderbolt 3 bir USB-C konnektörü ile gelmekte ve DisplayPort ekranlarını da şarj etmek ve bağlamak için kullanılabilir. Bir 4K ekrana güç sağlayabilecek veya bu bağlantı noktalarından birinden bir eGPU çalıştırabilirisiniz

 

Thunderbolt 3 bağlantı noktalarının kullanışlı bir eklenti olduğunu söyleyebiliriz, ancak USB bağlantısının olmaması özellikle adaptör için dışarı çıkmak istemeyen kişiler için can sıkıcı olacaktır.

 

 

 

 

MacBook Air Donanım Bilgisi

 

Yeni MacBook Air 16GB’ a kadar RAM, 1.5TB’ a kadar SSD kapasitesi sunuyor.

MacBook Air Thunderbolt bağlantısı ile 5K harici bir ekrana bağlanabilir

Ana Satış Modeli ise : 8GB RAM 1.6GHz işlemci ve 128GB SSD’ ye sahip.

MacBook Air’ in giriş fiyatını 9.199 TL olarak açıkladı.

 

Bilgi için : 0 533 638 53 16