Yeni iPad Mini ve yeni iPad Air

 

 

 


Yeni iPad Mini ve iPad Air

 

 

Apple güncellenen yeni modeller ile , küçük tabletleri iPhone XS ve iPad Pro ile aynı hizaya getirdi

 

 

 

Apple, en uzun, popüler ama en küçük tableti olan iPad Mini yi ve daha büyük iPad Air i güncelledi.

 

Her iki model de, 2014’e dayanan çipleri olan önceki sürümlerde olduğundan üç kat daha hızlı olan Apple’ın A12 Bionic işlemcisine sahip iPhone XS ve iPad Pro ile aynı seviyeye geldi.

 

iPad Mini, 7.9 inçlik ekranı ve taşıtlarda popüler olduğu kanıtlanan nispeten kompakt tasarımını koruyor. iPad Air’ in ekranı, diyagonal üzerinde 9.7’ den 10.5’ e yükseltildi ve Mart 2018’ de başlatılan standart, ucuz iPad’ den daha büyük.

 

Her iki yeni iPad de Apple ın yeni yüz tanıma sistemi ve kaydırma hareketlerinden ve ekranın üstünde ve altında büyük çerçeveli aynı temel tasarımdan kaçınan Touch ID parmak izi okuyuculu ana düğmeyi koruyor. Ayrıca, geçen yıl ekim ayında iPad Pro nun yaptığı gibi platformlar arası USB-C standardını benimsemek yerine eski Lightning portunu şarj etmek için saklıyorlar.

 

Yeni iPadlerin LCD ekranları iyileştirildi, ancak Apple’ın True Tone rengini ve P3 renk sistemini de içeren iki temel iPad de bulunmuyor.

 

 

Yeni iPad Mini ve iPad Air, Apple’ ın Kurşun Kalemini destekliyor, ancak geçen yıl yeni iPad Pro ile piyasaya sürülen yeni endüktif şarj sürümünü değil, sadece Lightning portu üzerinden şarj edilen eski kalemi destekliyor.

 

Apple ın dünya genelindeki pazarlama başkan yardımcısı Phil Schiller şunları söyledi: “Bugün iPad ailesi yepyeni bir 10,5 inç iPad Air ile iki büyük adım atıyor; Apple Pencil, Retina ekran ve A12 Bionic çipini kompakt boyutunu seven birçok müşteriye de getiren 7.9 inç iPad mini ye büyük bir yükseltme. ”

 

Her iki yeni tablette 8 megapiksellik arka kameralar ve 7 megapiksellik ön bakan kameralar bulunur ve Apple’ ın genişletilmiş gerçeklik platformunu destekler. iPad Air , daha pahalı iPad Pro modellerine benzer şekilde mobil bir dizüstü bilgisayara dönüştürülmesi için Apple’ ın Akıllı Klavye aksesuarı ile de uyumludur.

 

 

Yeni iPad Fiyatları

 

Yeni iPadler isteğe bağlı 4G bağlantısıyla 64 GB ve 256 GB depolama sürümlerinde sunulacak. iPad Mini, 399 TLden başlıyor ve standart iPadden 319 TLye kıyasla daha pahalı; iPad Air 479 £ dan başlıyor. Her iki model de pazartesi günü sipariş verilebilir ve önümüzdeki hafta gönderilecektir.

 

Yeni tabletlerin piyasaya sürülmesi, Apple’ın önümüzdeki Pazartesi günü düzenlenen Cupertino, California’daki medya etkinliğinden önce, şirketin TV yayıncılığı da dahil olmak üzere bir dizi yeni abonelik hizmetini açığa çıkarması bekleniyor.