MacBook Sıvı Teması

MacBook Sıvı Teması
Tamir Süresi 1 - 5 Gün
Teknik Servis Ücreti Belirtilmedi
Garanti Süresi 3-6 ay
Garanti Var
Bilgi Alın 0533 638 53 16

 

 

MacBook Su Döküldü

 

 

MacBook bilgisayarlarda karşılaşılan problemlerden biride sıvı temasıdır.  MacBook Sıvı Teması bilgisayarlarda ciddi problemler ortaya çıkarabilmektedir. Sıvının miktarı ve mahiyeti oluşacak problem boyutlarının belirleyicisidir. 

 

MacBook Sıvı Teması, MacBook Su Dökülme, MacBook Kahve Dökülme, MacBook Bira Dökülme gibi olabilecek tüm sıvı temasları onarım işlemindeki başarısı için erken müdahale belirleyici rol almaktadır.

 

 

MacBook Açılmıyor

 

 

Erken müdahale zamanla Macbook içerisine dökülen sıvıya bağlı olarak oluşabilecek oksitlenme vb.sıkıntılarında önüne geçmiş olacaktır. Sıvı temaslarında sıkça rastlanılan bir diğer problem ise MacBook Klavye ve MacBook Tracpad sorunlarının ortaya çıkması ile birlikte MacBook bilgisayarlardaki açılmama sorunudur.

 

 

Dökülen sıvının durumu ve mahiyetine bağlı olarak MacBook Klavye ve MacBook Trackpad lerde zamanla yapışkanlık ve işlevselliklerini kaybetme sorunu çıkmaktadır.

 

 

Dökülmesinin üzerinden uzun zaman geçmiş olan bazı MacBook sıvı teması durumlarında yapılan tüm  bakım, onarım ve diğer müdahaleler yeterli olamamaktadırlar, bu gibi durumda ise malesef Anakart yada diğer donanımların değişimi zorunlu hale gelmektedir. Böylesi bir durumu yaşamamak için en kısa zamanda müdahale edilmesi gerekmektedir.

 

 

Temas anında MacBook bilgisayarınız açık ise derhal elektrik ile olan bağlantısının sonlandırılması, çıkarılabilecek durumda ise bataryanın çıkarılarak bilgisayarın ters çevrilmesi yapılacak ilk işlem olmalıdır. 

 

 

 

 

 

MacBook Sıvı Dökülmesi sonrası MacBook bilgisayarınızda oluşacak problemi en aza indirmek için kullanıcı tarafından yapılan kurutma şekillerinde ( saç kurutma makinası , bez prinç v.b ) Anakart içine sızmış olan sıvının tam olarak yok kurutulamaması ve temizlenememesinden kaynaklı zamanla anakart üzerinde oksitlenmelere sebep vermekte ve onarımı imkansız olabilecek arıza durumlarına sebeb verebilecektir. Böylesi bi durumda sıvı teması olan Macbook bilgisayarınızı acilen teknik müdahale için Apple Teknik Servislerine sevk etmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Mayıs Bilgi İşlem olarak servisimize gelen Sıvı Temaslı MacBook bilgisayarınızın detaylı bakımı yapılarak bakım sonrası zarar gören parça varsa arızalı parçanın değişim / onarım imkanı durumunda tarafımızdan verilecek garanti kapsamında arızalı parça değişim / onarımı yapılmaktadır.

 

 

Servisimizde Arıza Tespit Ücreti Alınmamaktadır. 

 

 

Servisimizde MacBook Anakart Tamiri, MacBook Ekran Değişimi, MacBook Batarya Değişimi, MacBook Klavye Değişimi, MacBook Sistem Yükleme hizmetleri verilmektedir.

 

 

Servis Talebi için  : 0 533 638 53 16