MacBook Pro Pil ömrünü Uzatma

 

 

MacBook Pil Ömrünü Uzatma ve İzleme Programları

 

Aşağıda açıklamaları ile belirttiğimiz uygulamalar pil sağlığına dikkat etmenizi ve pil ömrünü artırmanızı sağlar.

 

 

İstediğiniz son şey, en çok ihtiyacınız olduğunda MacBook unuzun pilinin bitmesidir. Mac dizüstü bilgisayarlar birçok rakibe kıyasla sağlam pil ömrü sunarken, en iyi piller bile yaşla birlikte azalır. Piller tüketilebilir, ancak düzenli izleme ve temizlik yoluyla genel kullanım ömürlerini artırabilirsiniz.

 

Birkaç basit tıklamayla bilgisayarınızın pilini izlemeniz için Mac iniz için birkaç pil uygulaması tanıtacağız. Bunlar, Mac inizin pilinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

 

1. Battery Health 2

 

 

Pil Sağlığı, Mac için tartışmasız en popüler pil izleme aracıdır ve Pil Sağlığı 2, ihtiyacımız olduğunu bilmediğimiz halefidir. Bu araç, MacBook unuz için tüm pil hayati özelliklerini listeleyen temiz bir arayüz sunar.

 

Uygulama, Mevcut Şarj, Mevcut Maks, macOS Sağlık Durumu, Döngüler, Yaş, Güç Kullanımı ve Amper i görüntüler. Temel olarak, MacBook unuzun pilini kendiniz izlemek için bilmeniz gereken her şey. Güç Geçmişi, faydalı bilgiler edinmenize yardımcı olan birinci sınıf bir özelliktir. Pil tüketimi belirli bir eşiği aştığında dinamik güç tüketimi grafikleri ve ışın bildirimleri görüntüler.

 

Download : https://apps.apple.com/app/battery-health-2-stats-info/id1120214373

 

 

2. Coconut Battery

Coconut Battery, temellere odaklanan bir başka macOS pil izleme aracıdır. Spartalı yaklaşımına rağmen, uygulama doğru ve kullanışlıdır.

 

Coconut Battery, mevcut tam şarj kapasitenizi gösteren bir yüzde çubuğu ve ardından pilin tasarlanmış kapasitesi için bir yüzde çubuğu görüntüler. Uygulama ayrıca farklı zaman aralıklarında pil durumunu kaydetmenize ve günlüğü buna göre kaydetmenize olanak tanır. Son olarak araç, USB veya Wi-Fi aracılığıyla Mac inize bağlıysa iOS cihazınızın pil durumunu kontrol etmenize de olanak tanır.

 

Download : https://www.coconut-flavour.com/coconutbattery/#idDownload

 

 

3. iStat Menus

 

 

Fan Hızı, Bellek Tüketimi ve Ağ Göstergeleri gibi gelişmiş istatistikler eklemek istiyorsanız iStat Menüleri kullanışlıdır. Bunun dışında, iStat Menu, pil hayati değerlerini takip etmenize yardımcı olan kapsamlı bir pil izleme aracı da sunar. Araç, Pil Sağlığını, Döngülerini ve Durumunu görüntüler.

 

iStat Menüleri, kaynakları tüketen uygulamaların bir listesiyle birlikte mevcut ücretinizde Kalan Süreyi görüntüler. Farenizi bu seçeneklerin her birinin üzerine getirmeniz, pilin durumunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için sizi gelişmiş istatistiklere götürecektir. Daha iyi MacBook pil ömrü için ipuçlarımızı da kullandığınızdan emin olun.


Download : https://bjango.com/mac/istatmenus/

 

 

4. Battery Monitor

 

 

 

MacBook pilinizin bakımı için ihtiyacınız olan tüm temel bilgileri içeren ücretsiz bir uygulama istiyorsanız, Battery Monitor MacBook için mükemmel bir pil uygulamasıdır.

 

Pil Monitörü, mevcut şarjınızı, pil döngülerinizi görebileceğiniz ve hatta pil kapasitenizi, sıcaklığınızı ve güç kullanımınızı görebileceğiniz ekranınızın üst kısmındaki Apple menüsüne oturacaktır. Genel olarak, bir düğmeyi tıklatarak Mac inizin pilini izlemek için kullanışlı özelliklerle dolu, kullanımı oldukça kolay bir uygulama.


Download : https://apps.apple.com/app/battery-monitor-health-info/id836505650

 

 

 

5. Better Battery 2

 

 

 

Saniyeler içinde indirip kullanmaya başlayabileceğiniz bir diğer kullanımı kolay uygulama Better Battery 2 dir. Uygulamayı yükledikten sonra, tüm pil bilgilerinizin bir listesini görebileceksiniz. Mevcut Şarjdan pilinizin Mevcut Kapasitesine ve hatta pilinizin üretildiği tarihe ve mevcut yaşına kadar.

 

Download : https://apps.apple.com/app/better-battery-2-stats-info/id1455789676

 

 


6. Endurance

 

 

Endurance, Mac kullanıcılarının pil ömrünü artırmasına yardımcı olmayı amaçlayan daha aktif bir pil yönetim aracıdır. Pil seviyesi belirli bir yüzdenin altına düşer düşmez Mac inizi düşük güç moduna geçirir. Araç, ekranı Karartarak, Pahalı Uygulamaları İzleyerek, Flash Eklentisini İzleyerek, İşlemciyi Yavaşlatarak ve Arka Plan Uygulamalarını Gizleyerek güç tasarrufu sağlar.

 

Dayanıklılık modunun devreye girmesini istediğiniz tetik seviyelerini seçebilirsiniz. Bu modu kullandıktan sonra pil ömründe önemli bir artış gözlemledim. Özünde, uygulama performans ve pil ömrü arasında kolayca karar vermenizi sağlar. macOS te düşük güç modu vardır, ancak bazı kullanıcılar Endurance ın daha da etkili olduğunu düşünüyor. Ücretsiz deneme ile kendiniz deneyin.

 

Download : https://enduranceapp.com/

 

 

 Yerleşik Güç Bilgisi

 

 

 

Apple, macOS a bir pil döngüsü aracı dahil edecek kadar düşünceli. Araç, yukarıdakiler kadar kapsamlı değildir; ancak, temel işlevler sunar. Yerleşik pil bilgi aracına erişmek için şu adımları izleyin:

 

• Option tuşunu basılı tutun ve Apple menüsüne tıklayın.
• Sistem Bilgileri ni seçin.
• Donanım bölümünün altında, Güç sekmesini seçin.

 

Pil Bilgileri başlığında Döngü Sayısı, Durum, Kalan Şarj ve Pil Voltajı görüntülenir. İdeal olarak, bir MacBook Air pili bin şarj döngüsüne dayanmalıdır. Daha önceki modellerde daha düşük bir maksimum döngü sayısı vardı.

 

Yeterli Olduğunda

Yukarıda listelediğimiz tüm uygulamalarla Mac inizin pil ömrünü izlemek ve yönetmek mükemmel bir başlangıçtır. Hangi uygulamaların pilinizi diğerlerinden daha hızlı tükettiğini bulmanızı sağlar, böylece Mac inizi uzun süre kullanmanız gerektiğinde, fişe takmadan kullanımlarını sınırlayabilirsiniz.

 

Bununla birlikte, sonunda piliniz, herhangi bir uygulamanın gücü şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde tüketeceği noktaya kadar düşecektir. İş bu noktaya geldiğinde atmanız gereken ilk adım pili değiştirmeye bakmaktır. Ancak bu mümkün değilse veya aşırı derecede pahalıysa, o zaman bu, Macinizi değiştirmeniz gerektiğinin bir işareti olabilir.

 

 

Pilinizin Kontrolünü Elinize Alın

Listedeki tüm araçların kullanımı kolaydır ve size MacBook unuzun pili hakkında daha iyi bir fikir verecektir. İster pilinizi olabildiğince sağlıklı tutmak isteyin, ister MacBook unuz garip davranmaya başladı ve rastgele kapanıyor, bu pil yönetimi araçları en iyi seçenekleriniz.