MacBook Pro M1 için En İyi 5 Soğutma Standı

 

 

 

MacBook Pro M1 için En İyi 5 Soğutma Pedi

 


MacBook Pro nuzun çok ısındığını fark ettiniz ve onu açmadan veya bileşenlerini değiştirmeden soğutmanın bir yolunu arıyorsunuz. MacBook Pro nuzun fanları yüksekse, muhtemelen aşırı ısınmıştır ve donanım kısılmıştır. Bir soğutma pedi, MacBook Pro nuzun sıcaklıklarını makul bir düzeye indirebilir. Ancak bir MacBook Pro için en iyi soğutma pedi nedir? Bazı seçeneklere bir göz atalım.

 

Uyarı: MacBook unuz aşırı derecede ısınıyorsa, sorun büyük olasılıkla bir donanım sorunudur. Sorunu çözmek için MacBook u servis veya temizlik için götürmenizi tavsiye ederim. Bir soğutma pedi yardımcı olabilir, ancak aşırı ısı sorunlarını çözmez.

 

MacBook Pro için En İyi Soğutma Paneli

 

1 – HAVIT HV-F2056 15.6″ – 17″ USB Cooling Pad

HAVIT HV-F2056, metal bir ağ yüzeye ve maksimum RPM 1100 olan üç büyük fana sahiptir. Bu soğutma pedini beğendim çünkü daha iyi hava akışı için yükseklik biraz ayarlanabilir. Bunun da ötesinde, güç anahtarının yanında, arkasında iki ekstra USB bağlantı noktası vardır. Dolayısıyla, MacBook unuzda sınırlı USB bağlantı noktanız varsa, artık fazladan bir bağlantınız var. Soğutma pedinin bir başka ilginç özelliği de kırmızı veya mavi renkte olabilen LED ışıklardır. Başka LED veya RGB cihazlarınız varsa, ekstra LED ışıklar tam olarak sığacaktır. Genel olarak, MacBook standı olarak da işlev gören iyi bir soğutma pedi.

 

https://www.amazon.com/HV-F2056-15-6-17-Laptop-Cooler-Cooling/dp/B00NNMB3KS?tag=macexpert-20

 

 

 

2 – Kootek Laptop Cooling Pad 12″-17″

 

İşte altı yükseklik seviyesine sahip olduğu için dizüstü bilgisayar sehpası olarak da kullanılabilen bir başka metal örgü MacBook soğutma pedi. Bu soğutma pedinin en dikkat çekici özelliği, pedin her iki yanında ikişer fan olmak üzere toplamda beş fanı, ortada bir büyük fan olmasıdır. Fanlarda ayrıca LED ışıklar bulunur ve parlaklık düğmesini basılı tutarak bunları devre dışı bırakabilirsiniz. Tüm fanların aynı anda çalışmasını istemiyorsanız arka paneldeki butonlar ile fanları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca fan kontrollerinin yanında iki adet USB bağlantı noktası vardır. Fanların yanı sıra, bu soğutma pedinin bir sonraki en iyi özelliği yükseklik ayarıdır. Toplamda altı yükseklik seviyesi vardır, böylece sizin için uygun olan doğru açıyı bulabilirsiniz. Ve dizüstü bilgisayarı güvenli bir şekilde yerinde tutan ön taraftaki güvenlik panelleri.

 

https://www.amazon.com/Kootek-Laptop-Cooling-Cooler-Adjustable/dp/B01469DJLM?tag=macexpert-20

 

 

3 – Targus Portable Cooling Pad for Mac

 

 

Tüm çan ve ıslık olmadan bir şey mi arıyorsunuz? Herkes çalışma alanında gösterişli LED ışıklar istemez. Targus taşınabilir hafif dizüstü bilgisayar soğutma pedi, herhangi bir LED ışığına veya başka herhangi bir özel özelliğe sahip değildir. Minimalist tarzları seven insanlar için mükemmeldir. Bununla birlikte, hava akışını iyileştirmek için tasarlanmış iki fanı ve hafif eğimli kama benzeri bir şekli vardır. Dizüstü bilgisayar tarafının malzemesi, dizüstü bilgisayarı sabitlemek için küçük oluklar ile tasarlanmış bir ağdır. Soğutma pedinin diğer tarafı yumuşak neopren malzemeye sahiptir. MacBook unuzu kucağınızda kullanıyorsanız, bu soğutma pedlerinden biri sıcaklığı düşürmeye yardımcı olacaktır. İlk başta fark etmeseniz de, soğutma pedinin yan panele, neredeyse pedin altına yerleştirilmiş 4 x USB hub ı vardır.

 

https://www.amazon.com/Targus-Chill-Laptop-Black-AWE55US/dp/B002NU5O9C?tag=macexpert-20

 

4 – TECKNET Laptop Cooling Pad

 

Bu Tecknet soğutma pedi 12 – 16" MacBook lar için uygundur. Listedeki önceki soğutma pedine benzer şekilde metal ağlı kama benzeri bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, mavi veya kırmızı LED ışıklı iki güçlü ve sessiz fana sahiptir. Ayrıca pedin arkasında iki ekstra USB bağlantı noktası ve bir güç anahtarı vardır. Bu soğutma pedinin iyi yanı, bütçeye uygun bir seçenek olması ve çoğu MacBook için yeterince iyi olmasıdır. Dizüstü bilgisayarı sabitlemek için köşelerde sadece birkaç lastik yama var. Diğer soğutma pedleri kadar kararlı değil, bu yüzden bunu dizinizde değil masada kullanmanızı öneririm. Genel olarak, MacBook ları için temel bir soğutma pedine ihtiyaç duyan insanlar için iyi bir seçenek.

 

https://www.amazon.com/TeckNet-Cooling-Portable-Ultra-Slim-Notebook/dp/B014F4SBMK?tag=macexpert-20

 

 

 

 

5 – LIANGSTAR 6 Fan Gaming Cooling Pad

 

 

Mümkün olan en iyi hava akışına sahip bir soğutma pedi arıyorsanız, Liangstar ın bu soğutma pedi kontrol etmeye değer. Pedin her santimini kaplayan toplam altı fanı vardır. Bu ürün esas olarak oyuncular için tasarlanmıştır, bu nedenle bazı gösterişli tasarımlara ve renklere sahiptir. Bununla birlikte, fanlar, yoğun kullanımda MacBook veya başka bir cihazı serin tutmak için bol miktarda hava sağlar. Soğuk ped, birkaç ilginç özellikle birlikte çoğunlukla plastikten yapılmıştır. Dizüstü bilgisayarın aşağı kaymasını engelleyen, çıkardığınız iki mandal vardır. Ayrıca, pedin ön tarafında, telefonu dik tutabilen derin bir oluk vardır. Ayrıca soğutma pedine biraz açı ekleyen bacaklara sahiptir. Gösterişli "Gamer" tasarımlarının büyük bir hayranı değildim, ancak ped oldukça sağlam ve hava akışı harika. Son olarak, panelin arkasında iki ek USB bağlantı noktası vardır.

 

https://www.amazon.co.uk/Laptop-Cooling-15-6-17-Control-Function-Blue/dp/B08SJ4YD89?tag=macexpert-20

 

 

Alıcı Kılavuzu:

 

Bir MacBook Soğutma Pedi Kaç Fan Gerekir

 

Bir MacBook soğutma pedinin en az iki fanı olmalıdır. Ancak en önemli faktör taraftar sayısı değil, taraftarların yeridir. İdeal olarak, en iyi ısı dağılımı için fanlar MacBook unuzun veya dizüstü bilgisayarınızın havalandırma bağlantı noktalarına yakın olmalıdır. Beşten fazla fanı olan bir soğutma pedi almam.

 

MacBook Soğutma Stand Boyutu:

MacBook unuzun boyutuna uygun bir soğutma pedi satın almak istiyorsunuz. 13" MacBook unuz varsa, bu boyuta uygun bir soğutma pedi satın alın. Soğutma pedi çok büyükse, MacBook kayabilir ve düşürme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. MacBook un altlıkta güvenli bir şekilde bulabildiğinden emin olun.