MacBook Pro Anakart Değişimi-Onarımı

MacBook Pro Anakart Değişimi-Onarımı
Tamir Süresi 1 - 5 Gün
Teknik Servis Ücreti Belirtilmedi
Garanti Süresi 3-6 ay
Garanti Var
Bilgi Alın 0533 638 53 16

 

MacBook Pro Anakart

 

MacBook Pro bilgisayarların en temel donanımı olarak sayabileceğimiz nadir bileşenlerinden biridir Anakart. Diğer donanımlar ya anakart üzerinde yer edinmişlerdir yada bir şekilde Anakart ile kablo bağlantısı sayesinde bağlı olmak durumundadırlar.

 

İşlemci, Ekran Kart Chip’ i, Hard Disk, Ram ve daha bir çok bileşenin ev sahipliğini yapan MacBook Anakart’ larda Arıza oluşması demek Macbook Pro bilgisayarımızın kullanılamaz hale gelmesi ve çok yüksek maliyetlerin oluşması anlamına gelmesidir. 

 

Bir çok devre ve chip den oluşan Macbook Pro Anakart’ ında var olan arızaların tespiti zorlu bir süreç ve deneyim gerektirmektedir. Macbook Pro Anakart Arıza’ larında en önemli süreç oluşan arızanın tespiti ile ilgilidir. Doğru olarak yapılacak olan her tespit MacBook Pro Anakart Tamir sürecini hem hızlandıracak hemde yapılacak Anakart Arıza Onarım başarısını arttıracaktır.

 

MacBook Pro Anakart Tamiri

 

 

MacBook Pro Anakart arızaları çeşitli sebeplerden kaynaklı olmakla beraber kimi zaman kullanıcı hatalarından da kaynaklanabilmektedirler. Bu duru genellikle darbe sonucu ve Sıvı temas sonucu ortaya çıkan sorunlardır.

 

 

 Servisimizde Anakart Arıza Tespit Ücreti Alınmamaktadır. Yapılan Anakart Tamir İşlemleri Tarafımızdan Garanti Verilerek Yapılmaktadır.

 

Macbook Pro Anakart Arıza sına sebep veren bir cok etken bulunmaktadır. MacBook Pro Anakart Tamiri işleminde en önemli olan süreçlerden bir tanesi ise arızaya sebep veren durumun ilgili mac teknisyenleri tarafından eksiksiz olarak tespit edilmesidir. Eksiksiz olarak tespit edilen Macbook Pro Anakart arızası sayesinde hem zamandan hemde maliyetten kazanıldığı gibi aynı zamanda da başarı olasılığı artış göstermektedir. 

 

 

Aşağıda Sıklıkla Rastlanılan Macbook Pro Anakart Arıza Sebepleri bulunmaktadır.

 

 

MacBook Pro Sıvı Teması

 

En çok rastlanılan Arıza sebeplerinin başında malesef sıvı temaslarından kaynaklı olan MacBook Pro Anakart Arızaları gelmektedir. Aynı zamanda tamir ve onarım süreci en zorlu olan sorunların da başını çekmektedir.

 

MacBook Pro Sıvı teması şikayetlerinde en çok karşılaşılan sıvı su olmakla beraber çay, kahve, cola, alkol gibi sıvı dökülmeleri de karşılaşılan problemlerdendir.

 

MacBook Pro Su Dökülmesi problem olarak en hızlı çözüme ulaştıran arıza olmakla beraber, diğer sıvı temasları da zorluk derecelerine göre sıralanmaktadırlar.

 

MacBook Pro Su temasında dökülen hacme’ de bağlı olarak bilgisayarda ortaya çıkan belirgin problemler ise genellikle MacBook Pro Klavye arızası ve MacBook Pro Touch Pad arızaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Arkasından MacBook Pro Ekran ve MacBook Pro Anakart soketlerindeki oksitlenmelerden kaynaklı arızalar takip etmektedir.

 

Sıvı temaslarında öncelikle makinayı kapatıp derhal sıvın döküldüğü yönün tersine çevirmenizi tavsiye ederiz. Sonrasında ise kesinlikle bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bakımları aksatıldığı takdirde zamanla oksitlenmeler çoğalacak ve anakart üzerinde çürümelere kadar onarımı zorlaştıracak ve belki de MacBook Pro Anakart’ ınızın çöp olma durumuna kadar götürebilecektir.

 

Sıvı temaslarındaki tavsiyemiz en kısa zamanda hiç vakit kaybetmeden bir Apple Servis tarafından bakımlarının yaptırılmasıdır. Bu işlem olası çözülemez problemlerden Bilgisayarınızı kurtaracaktır.

 

 

MacBook Pro Ekran Kart arızası

 

MacBook Pro Ekran Kart arıza belirtileri genelde bilgisayarınızla çalışırken ekranda belli belirsiz çizgilerin belirip yok olması veya ekranda donmaların ortaya çıkması, ara ara beyaz ekranda kalması gibi belirtiler ile kendini göstermektedir.

 

MacBook Ekran Kart Problemleri genelde ısı ve ekran kartının fazla yüklenilmesi gibi durumlardan kaynaklı arızalanmaktadır. Öncesinde hiç bakımı yapılmamış ve fanları toz birikmiş olan MacBook Pro ve diğer bilgisayarlarda ısınma problemleri oluşacağından bu durumdan en çok etkilenen bileşen ekran kartı olmaktadır.

 

MacBook Pro Beyaz ekranda kalıyor hatalarının çoğu Ekran Kart arıza sebeplerindendir. Ekran Kart Tamir işlemi diğer Arıza çeşitlerine göre zaman olarak biraz daha fazla sürmektedir ortalama 4 – 5 iş günü gibi bir zaman almaktadır.

 

MacBook Pro Ekran Kart Tamiri makine modellerine göre çeşitlilik göstermektedir. Servisimizde tüm modelleri için Ekran Kart Tamiri yapılmaktadır.

 

 

MacBook Pro Anakart Chip Arızaları

 

MacBook Pro ve diğer tüm Apple Bilgisayar’larda anakart üzerindeki hemen hemen tüm bileşenlerin senkronlarını chip adı verilen elektronik devre – iletkenlerdir.

 

Bilgisayarlarda ortaya çıkan mekaniksel arızaların bir çoğundan sorumlu olan baş aktörlerden olan chip’ lerin tamiri deneyimli ve teknik bir kadroya sahip olan servislerde yapılabilmektedir.

Anakart ve Ekran Kart arıza sebepleri chipset problemlerinden kaynaklanmakta olup onarım ve değişimleri yapılarak çözümleme yapılmaktadır.

 

MacBook Pro Darbe sonucu oluşan arızalar

 

MacBook Pro Flex kablo arızaları

 

Yukarıda belirttiğimiz tüm bu Macbook Pro Anakart Arıza sebepleri Mayıs Bilgi işlem bünyesinde bulunan Mac Teknik Servis ekip arkadaşlarımız tarafından itina ile ve Garanti kapsamı altında onarımları ve Değişimleri yapılmaktadır.

 

MacBook Pro Anakart Değişimi

 

 

Garanti süresi devam eden ve garanti kapsamı dışında kalmayan anakart arızalarında Garantili Orjinal Anakart Değişimi yapan firmamız Garanti süresi geçmiş olan Macbook Pro Anakart larda ise onarım ve 2.El MacBook Pro Anakart tedariği’ de sağlamakta ve yapılan tüm işlemlere 3 ay garanti vermektedir.

 

 

MacBook Pro Anakart Değişim Fiyatı

 

Anakart Değişim Fiyatları MacBook Pro model ve yıllarına göre değişim göstermektedir. MacBook Pro Anakart fiyatları için servisimiz ile temasa geçebilirsiniz.

 

MacBook Anakart değişimlerinde Servisimizde sıfır ve 2. El orijinal anakart çözümlerimiz mevcuttur.

 

 

 

 

 

 

Servis Talebi için : 0 533 638 53 16