Mac En iyi belge Düzenleme Programları

 

 

 

2019’da En İyi Belge Düzenleme ve Yönetim Programları

 

 

Sayısız dijital format, tasarım ve dosyalama seçeneğiyle kağıtsız ofise doğru hareket devam ediyor.

 

Microsoft Office, belge oluşturma, düzenleme ve yayınlama konusunda baskın oyuncu olmaya devam ederken, birçok alternatif var. Bazıları fiyatlandırma konusunda rekabet eder, ancak bazıları Microsoft Officein kendisinde bulunmayan ek özellikler sunar ve bu nedenle bu deneyimi değiştirmek yerine geliştirmek için hizmet eder.

 

Belge yönetimi yeteneklerinizi geliştirmek için dijital ofise ilişkin bazı seçenek, alternatif veya eklentilerden bazıları şunlardır.

 

 

1. Google Dokümanlar

 

 

Mesleki yaşamınızın bir noktasında bir Google Dokümanı na girme olasılığınız oldukça yüksektir ve araçları ve özellikleri araştırmayı seven biriyseniz, Dokümanlar içindeki yeteneklerin istikrarlı bir şekilde genişlemesinin yıllar içinde arttığını muhtemelen fark ettiniz.

 

Akıllı düzenleme ve şekillendirme seçenekleri çoktur ve belgenizi hiç olmadığı kadar kişiselleştirmenize olanak sağlar. Yüzden fazla ücretsiz font, artı bağlantılar, resimler ve çizimlere atma yeteneği daha fazla özelleştirme için yapar. Başlangıçta belgenize biraz boş baktığınızı görürseniz, sizi bilgilendirmek için sunulan, raporlar, özgeçmişler, posterler ve daha fazlası için uygun çeşitli şablonlar vardır.

 

Ancak, Dokümanlar ın gerçek satış noktası, nerede olursa olsun bir belgeyi düzenleyebilecek, açıklama ekleyebilecek ve sohbet edebilecek birden fazla kullanıcı ile erişilebilirlik faktörü olmuştur. Dokümanlar uygulaması da mobil ve tablet aracılığıyla kolay düzenleme sağlar ve çalışmak için sürekli bir bağlantıya bile ihtiyacınız yoktur.

 

Siz yazdıkça tüm değişiklikler otomatik olarak kaydedilir ve bir gözden geçirme geçmişi aracı, hangi değişiklikleri yapan, doktorun eski sürümlerini gösterir.

 

Son olarak Google Dokümanlar, Word ile tamamen entegredir, böylece dokümanlar bir platformdan diğerine kolayca dönüştürülebilir. Google Dokümanlar kişisel kullanım için ücretsizdir, ancak işletmeyi Google Apps’ in bir parçası olarak istiyorsanız, ödemek zorundasınız.

 

https://www.google.com/intl/tr_tr/docs/about/

 

 

2. Evernote

 

 

 

Evernote, adından da anlaşılacağı gibi, not alma, dosyalama ve paylaşma konularında uzmanlaşmıştır ve iş yerinde (ve bireyler tarafından) birkaç yıl boyunca yaygın olarak benimsenmiştir.

 

Dijital makyajına rağmen, elle yazılmış notları, makbuzları ve ses dosyalarını işleyebilir ve her şeyi hem masaüstü hem de mobil cihazlarda erişilebilir kılar. Aynı zamanda, düzenleme anında güncellenen paylaşılan not defterleri üzerinde çalışabilen kullanıcılarla işbirliği faktörüne sahiptir.

 

Evernote, temel artı ve premium modellere sahip işletmeler için kullanılabilir. Bu, ücretsiz teklifte depolamayı genişletir ve içeriği paylaşmayı, önemli belgeleri dijitalleştirmeyi, görüntü merkezli beyin fırtınasını yakalamayı ve finansı izlemeyi kolaylaştırır.

 

https://evernote.com/intl/tr

 

 

3. Bluebeam Revu

 

 

 

 

Blubeam Revu, Microsoft Office’in Word, Excel, Outlook ve PowerPoint uygulamalarının yanı sıra popüler CAD (bilgisayar destekli tasarım) programları için bir eklenti olarak çalışır ve kullanıcıların PDF belgeleri oluşturmasını, düzenlemesini ve ortak çalışmasını sağlar.

 

Adobenin beğenisine sahip olan Blubeam, birden fazla kullanıcı tarafından gerçek zamanlı olarak çalışılabilen 2D ve 3D işaretleme özellikleri içerir. Düzenleri, yazı tiplerini, üstbilgileri ve altbilgileri özelleştirebilir, renk işleme ve gri tonlamalı dönüştürme yapabilir, PDFleri bölümlere ayırabilir, sayfaları çıkarabilir ve döndürebilir ve tüm çalışmalarınızı düzenlenebilir Word belgeleri olarak dışa aktarabilirsiniz. Bir başka kullanışlı özellik, kullanıcıların bir kerede birden fazla belge üzerinde değişiklikleri uygulamalarını sağlayan toplu işlemdir.

 

https://www.bluebeam.com/solutions/compare

 


4. PandaDoc

 

 

 

Satış odaklı belge yöneticisi PandaDoc, kendisini “belgelerin geleceği” olarak nitelendiriyor ve işletmenizin sonuçta ortaya koyduğu farkı açıkça ortaya koyan istatistikleri rapor ediyor.

 

 

 

5. Microsoft Ekipleri

 

 

 

Hepimiz Microsoft’un Office paketine aşina olabiliriz, ancak daha az bilinen, ünlü Office programlarındaki öğelerle işbirliği yapmak için ortak bir çalışma alanı görevi gören Microsoft Teams platformu.

 

Ekipler, kullanıcıların belgeleri doğrudan uygulama içinde görüntülemelerine ve düzenlemelerine, sesli ve görüntülü konferans görüşmelerine katılmalarına, e-posta stili konuşma başlıklarındaki konuşma geçmişlerini görüntülemelerine ve daha pek çok şeye olanak sağlar.

 

Hizmet, sık erişilen belgeler veya düzenli olarak kullanılan bulut hizmetleri için sekmeler oluşturarak bir kuruluştaki her bir takıma uyacak şekilde özelleştirilebilir. Ekipler Word, PowerPoint, Excel, OneNote, SharePoint, Power BI, Delve ve Planner ile çalışır ve kullanıcıların çeşitli dosyalar üzerinde birlikte çalışmasını sağlar.