Kablosuz Çekim Gücünü Artırmak

 

 

 

 

 

 

 

İnternet Çekim Gücünü Arttırmak

 

 

 

1. Yönlendiriciniz için İyi Bir Yer Seçin

 

Yönlendiriciniz için her yer eşit derecede uygun değil. Başlamak için, yönlendiricinizi metal nesnelere ve elektromanyetik dalgalar yayan cihazlara yaklaştırılmamalıdır. İdeal olarak, elektrik kablolarından daha uzak olacak bir mesafeyi korumak gerekir.

WiFi sinyali olan bir alanı kaplamak için, WiFi yönlendiricinizi kabaca ortasına yerleştirmeniz gerekir. Yönlendiriciyi zemin seviyesinin üstüne yükselterek kablosuz sinyalinizi hafifçe yükseltebilirsiniz.

 

2. Yönelticinizi Güncel tutun

 

Her yıl milyarlarca kişiye ve işletmelere mal olan ve giderek artan sayıda büyük çaplı kötü amaçlı yazılım saldırıları artmaktadır. Tüm yönlendiriciler güncel tutulursa bu saldırıların çoğu mümkün olmaz. Bir kötü amaçlı yazılım bir yönlendiriciye bulaştığında, bant genişliğini çalabilir ve kendisini ağ üzerinden diğer aygıtlara yayabilir. Ancak, tehlikeli bir kötü amaçlı yazılım bulunmamasına rağmen, eski bellenime sahip yönlendiriciler, doğru şekilde güncellenen yönlendiricilerden daha kötü performans gösterir.

 

3. Daha Güçlü Bir Anten Alın

 

Çoğu WiFi yönlendiricisi, küçük ve zayıf antenlerle birlikte gelir, güçlü WiFi antenleri büyük olma eğilimindedir. Yönlendiricinizle gelen ve muhtemelen sadece birkaç santim uzunluğunda olan ve yaklaşık 4 dB kazancı olan antene kıyasla, 10 dBlik bir anten, 10 ila 15 inç yüksekliğinde herhangi bir yerde olabilir. Ancak, boyutuna aldırış etmiyorsanız, yeni, güçlü bir WiFi anteni, yeni bir yönlendirici satın almadan evde veya ofiste WiFiyi nasıl artırabileceğinizi harika bir yoldur. Tüm WiFi antenleri aynı RP-SMA konektörünü kullanır, böylece mükemmel derecelendirmelere sahip herhangi bir ev WiFi antenini sipariş edebilirsiniz.

 

 

 

4. WiFi Şifrelemek

 

Şifre korumalı bir WiFi bu gün ve daima bir zorunluluktur. Komşularınızın WiFi ağınızı, yalnızca kendilerine sahip oldukları için kullanmayacaklarını sanmayın. WiFinizi şifrelemeli ve kolayca tahmin edilemeyecek güçlü bir parola ile korumalısınız. Çok fazla misafiriniz varsa, ayrı bir misafir ağı oluşturun ve aralığını önemli ölçüde sınırlayın ya da farklı bir şifre ile koruyun ve şifreyi sık sık değiştirin.

 

5. Bir WiFi Tekrarlayıcı / Yükseltici / Genişletici satın alın

 

Her ne kadar birçok isimle anılıyor olsalar da, WiFi güçlendiricileri, tekrarlayıcıları ve genişleticileri temelde aynı şeydir. Basitçe söylemek gerekirse, bir WiFi sinyali alırlar, çoğaltırlar ve tekrar iletirler. İyi bir tekrarlayıcı 100 $ civarında bir maliyete sahiptir ve birkaç dakika içinde herhangi biri tarafından takılabilir. Kurulum işlemi genellikle sadece WPS düğmesine basılmasını içerir. Bazılarının, mümkün olan en iyi performansı elde etmek için belirli WiFi ayarlarında ince ayar yapmayı kolaylaştıran özel bir WiFi güçlendirici uygulamasıyla çalışması amaçlanmıştır.

 

6. Farklı bir WiFi Kanalına geçin

 

Aynı otoyoldaki şeritler gibi, bir WiFi yönlendiricisinin yayınlayabileceği birden fazla WiFi kanalı var. Çoğu ülkede birbiriyle örtüşmeyen altı kanal olmasına rağmen (1, 6, 11 ve 14), birçok kullanıcı yönlendiricisini varsayılan Kanalda, genellikle Kanal 1 veya Kanal 6da bırakır. Bu, WiFi trafik sıkışıklığına neden olur Çok fazla paket aynı hatta sürmeye çalışıyor. Çözüm basit: Hangi kanalın en az meşgul olduğunu bulun ve ona geçin.
Bu, profesyonel ve kullanımı kolay bir WiFi analiz ve gözetim aracı olan NetSpotun yardımıyla yapılabilir.

 

 

 

7. Bant Genişliği Açın Uygulamaları Kontrol Edin

 

İndirme ve yükleme hızlarının aynı WiFi ağındaki herkes için taramaya gelmesi için yalnızca bir bant genişliğine ait uygulama veya bir istemci gerekir. Neyse ki, modern yönlendiriciler, kullanıcıların bazı uygulamaları diğerlerine göre önceliklendirmelerine olanak tanıyan QoS (Hizmet Kalitesi) gibi hizmetleri desteklemektedir.
QoS ile çevrimiçi oyun oturumunuz, YouTubeda 1440p video izleyen veya Internetten büyük bir Linux dağıtımı indiren bir kişi tarafından bir daha kesilmez.

 

8. En Son WiFi Teknolojilerini Kullanın

 

En yeni kablosuz iletişim teknolojisi, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, g ve diğerleri gibi eski WiFi teknolojilerine kıyasla üstün indirme ve yükleme hızlarının yanı sıra gelişmiş menzil sunar. Ev WiFi ını artırmak için en son WiFi teknolojilerinden yararlanmak için hem ev yönlendiricinizin hem de akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi WiFi özellikli cihazlarınızın bunları desteklediğinden emin olmanız gerekir.

 

9.  5 GHz’e geçin

 

5 GHz kablosuz frekansı, daha kısa mesafelerde daha hızlı veri hızları sağlar ve genellikle 2,4 GHz kablosuz frekansından çok daha az meşgul. Yönlendiriciniz destekliyorsa, kısa mesafeli bir hız artışı için buna geçmeyi düşünün.

 

10. Yeniden Başlatmayı Unutmayın


WiFi hızlarını önemli ölçüde artırmak için basit bir yeniden başlatma genellikle yeterlidir. Yeniden başlatma yönlendiricinin belleğini temizler ve güncellemelere yükleyin.

 

Sonuç

Bu 10 ipucu ile, yeni bir yönlendirici satın almadan WiFi ağınızı güçlendirmede sorun yaşamazsınız. Her denediğinizde ipuçlarımızın yardımcı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. On numaraya ulaştığınızda, WiFinizin hiç olmadığı kadar hızlı hissedeceğini garanti ediyoruz.

 

 

Bilgi için : 0 533 638 53 16