iPhone X Sorunları

 

 

 

 

iPhone X Problemleri

 

 

 

iPhone X 2017 nin sonlarında piyasaya sürüldüğünde Apple ın akıllı telefon serisine birkaç büyük yeni özellik getirdi.

Ancak iPhone X Sorunları da her gecen gün karşımıza çıkmaktadır.

En çok karşılaşılan iPhone X Problemleri ile ilgili kullanıcıların karşılaşabileceği kusur ve sorunlara göz atalım ve bu sorunları çözmeye çalışalım.

 

1. Face ID Çalışmıyor

 

Muhtemelen iPhone X hakkındaki en yaygın şikayet TrueDepth kamera ve Face ID ile ilgilidir. Malesef Face ID her zaman düzgün çalışmıyor.

 

 

Sorunları önlemek için, iPhone X nizdeki kamera bölümünü düzenli olarak sildiğinizden emin olun . Bu küçük alanda bir dizi sensör, kamera ve projektör var ve çalışmak için sizi net bir şekilde görebilmeleri gerekir.

 

Başka bir seçenek ise yüzünüzü iyi aydınlatılmış bir alanda tarayın. Sorun devam ederse aşağıdaki adımı takip edin.
Ayarlar > Yüz Kimliği ve Parola ve Face ID Sıfırla yı seçin. Daha sonra tekrar ayarlayabilirsiniz.

 

Face ID Sorunu devam ederse Apple Servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

 

 

2. iPhone X Saç Çekme

 

Bazı kullanıcı raporlarına göre, iPhone X kasa ile ekran çerçevesi arasındaki boşluk saçlar için bir mıknatıs. Uzun saç veya sakal sahibi iseniz iPhone X saç çekme problemini yaşama olasılığı ile karşılaşabilirsiniz demektir.

Böyle bir sorunda ve bu sorunun artmasında Apple Telefon unuzu değiştirmeyi teklif etmektedir. Değişim yerine iPhone X Kılıf takmayıda deneyebilirsiniz.

 

 

 

3. Yanlışlıkla bir sürü ekran görüntüsü ortaya çıkması

 

iPhone X in bir Home Tuşu yok; buda, geleneksel Home Tuşu + Güç düğmesi kombinasyonunu kullanarak ekran görüntüsü almanızı olanaksız kılmaktadır.
Bunun yerine, cebinizde veya cihazı tutarken tetiklenmesi kolay olan Ses Seviyesi + Yan Düğmeye basmanız gerekir.

Malesef bu kısayolu değiştirmenin herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Kısacası bu sorundan kurtulmak için istemeden tetiklemenizi önleyen gömme bir yan düğmeli kılıf almanız gerekir.

 

 

4. Telefon Görüşmesi ve Dokunmatik Ekran Gecikme Sorunları

 

iOS 11 in önceki sürümlerinde iki sorun ortaya çıktı. İlki aramalarla ilgili bir sorun oldu: ekran aydınlanacak ve zil sesiniz çalacaktı, ancak cevap / reddet çağrısı hiç görünmedi.

 

 

 

Diğer sorun ise genellikle soğuk iklimlerde ki kullanıcıları etkiledi. iPhone X dokunmatik ekran ani bir sıcaklık düşüşüyle karşılaştığında tepkisizleşmekteydi.

 

Apple, bu sorunların ikisini de bir yazılım güncellemesiyle düzeltti;

iOS un en son sürümünü Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme altında çalıştırdığınızdan emin olun.

 

 

5. Kablosuz Şarj Sorunları

 

iPhone X i folio durumda kablosuz olarak şarj ediyorsanız ve temassız teknolojiyi kullanan kredi kartlarına veya başka kartlara sahipseniz, parazitle karşılaşabilirsiniz.

 

 

Şarj sorunlarınız varsa kartları çıkarmayı deneyin. Bir folio kılıfı kullanmıyorsanız yüksek kaliteli bir kablosuz şarj cihazı kullandığınızdan emin olun.

 

 

 

6. Hoparlörler Yüksek Ses Seviyesinde Çatırtı Sorunu

 

Hem iPhone X hem de iPhone 8, özellikle yüksek ses seviyelerinde, boğurtu gibi olan ses olarak tanımlanan çatırtı sorununa sahipti. iPhone unuzun henüz maksimum sesini test etmediyseniz, etkilenip etkilenmediğini görmek için şimdi test etmek iyi bir fikirdir. Bazıları bunu “vızıldayan” bir ses olarak nitelendirdi.

Sorunla karşılaşırsanız, yazılımınızı en son sürüme güncellemeyi deneyin. Bir gelişme görmüyorsanız, yakın bir servise baktırmanız gerekecektir.