iPhone Fotoğrafları iCloud ile Eşleştirme

 

 

 

iPhone Fotoğraflarınızı iCloud ile Senkronize Etme

 

iPhone fotoğraflarınız iCloud da görünmüyorsa, aygıtınızı onları yüklemeye ve eşitlemeye zorlamanız gerekebilir.

 


 

 

Fotoğraflarınızı iCloud ile senkronize etmek, onlara tüm cihazlarınızdan erişmenin iyi bir yoludur. Ayrıca, iPhone unuzu kaybederseniz veya kırarsanız, tüm resimleriniz güvenle iCloud a kaydedilir. Ancak, bu güvenlik ağından yararlanmadan önce tüm fotoğraflarınızın eşitlendiğinden emin olmanız gerekir.

Fotoğraflarınızın güvenli bir şekilde yedeklendiğinden emin olmak istiyorsanız veya diğer cihazlarınızla senkronize edilmesini bekliyorsanız, iPhone unuzu iCloud ile senkronize etmeye zorlamak için yapabilecekleriniz burada.


iPhone Düşük Güç Modundan Çıkın ve Cihazınızı Takın

 

iOS aygıtınız Düşük Güç Modundayken, fotoğraflarınızı iCloud a yedeklemeyecektir çünkü bunu yapmak çok fazla güç harcar. Cihazınızı Düşük Güç Modundan çıkardığınızda, iCloud fotoğraflarınız tekrar eşzamanlanmaya hazır olacaktır.

 

Bunu yapmak için Ayarlar > Pil > Düşük Güç Modu na gidin ve kapatın.


 

iOS aygıtınız tam olarak şarj edilmemişse, iCloud fotoğraflarınızı güncellemek de zor olacaktır. iPhone unuzun tamamen şarj olmasını beklemenize gerek yok, fotoğraflarınızı hemen yüklemeye başlamak için fişini takmanız yeterli.

 

Wi-Fi ye Bağlanın ve iPhone Düşük Veri Modunu Kapatın

 

Wi-Fi ye bağlı değilseniz, iCloud fotoğraflarınız o kadar hızlı eşzamanlanmayabilir. Yerel bir Wi-Fi ağına bağlanmak, fotoğraflarınızın iCloud ile daha hızlı senkronize edilmesini sağlayacaktır.

 

Bir Wi-Fi ağının yakınında değilseniz, yine de hücresel verileri kullanabilirsiniz. Ancak Fotoğraflar uygulamasının açık olduğundan emin olmak için Ayarlar > Hücresel e gidin.

 

Ayrıca Düşük Veri Modunu kapatarak fotoğraflarınızın senkronize edilme hızını da hızlandırabilirsiniz. Birçok kullanıcı, hücresel veri kullanımından tasarruf etmek için bunu açar. Bunu kapatmak için Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri ne gidin ve Düşük Veri Modunu kapatın.

 

 

 

Depolama alanınız tükenirse fotoğraflarınız iCloud ile eşzamanlanamaz. Kullanılabilir depolama alanınızı görüntülemek için Ayarlar > [Adınız] > iCloud a gidin. Ardından, azalıyorsanız iCloud saklama alanını boşaltın.

 

Fotoğraflarınızı ve Anılarınızı Kaydedin

 

 

 

iPhone unuzda çekilen fotoğraflar değerli anılar olabilir. iPhone unuzu kaybederseniz veya kırarsanız, fotoğraflarınızı da kaybetmeniz gerekmez. Fotoğraflarınızı iCloud a yedekleyerek bunun olmasını önleyebilirsiniz. Fotoğraflarınızı iCloud ile senkronize etmeye zorlamak, fotoğrafları Apple Kimliğinize bağlı diğer cihazlarda görüntülemeyi de kolaylaştıracaktır.