iPhone 11

 

 

 

 

iPhone 11. Özellikleri

 

 

 

 

Apple, iPhone 11 Pro ve iPhone Pro Max ile birlikte 10 Eylül 2019da on üçüncü nesil iPhone 11 i tanıttı.

 

 

 

iPhone 11 Özellikleri

 

 

Kısaca iPhone 11 Özellikleri

 

 

1.     Tüm ekranda LCD ekrana sahip 6.1 inç ekran boyutu (3292 ppi da 1792 x 828 piksel çözünürlük)

 

2.     4GB RAM ile A13 Biyonik çip tarafından desteklenmektedir

  

3.     12x Ultra Geniş (ƒ / 2,4 açıklık ve 120 ° görüş alanı) ve 0,5x optik uzaklaştırmaya sahip Geniş (ƒ / 1,8 açıklık) kameralar; 5x e kadar dijital zoom.

 

4.     24 fps, 30 fps veya 60 fps de 4K video kaydı

  

5.     2 × 2 MIMO ve LAA ile Gigabit sınıfı LTE

 

6.     Siyah, Yeşil, Sarı, Mor, Kırmızı, Beyaz

  

7.     Hafıza 64 GB, 128 GB, 256 GB

 

 

 

1. Altı Yeni Muhteşem Renkler

 

 

 

Yeni iPhone 11 altı adet yeni renkle geliyor. Pastel renk aralığında biraz daha varlar ama oldukça iyi görünüyorlar. Renkler Mor, Beyaz, Yeşil, Sarı, Siyah ve Kırmızı.

 

 

 

 

 

 

 

2. Güçleştirilmiş Alüminyum ve 3D Cam Tasarımı

 

 

Arkaya bakarak söyleyebileceğiniz gibi, iPhone 11 arkada yeni bir tasarıma sahip. iPhone 11 kılıfı eloksallı alüminyumdan yapılmıştır ve her iki tarafında da cam panel bulunmaktadır. iPhone 11, alüminyum bant ile kusursuz bir şekilde birleşen bir 3D cam tasarımına sahiptir.

 

 

 

 

3. A13 Biyonik Çip

 

Apple, 7nm + tabanlı A13 Bionic çipinin herhangi bir akıllı telefondaki en hızlı CPU ya sahip olduğunu söylüyor. A12 çipindeki CPUdan% 20 ye kadar daha hızlı. A13 çipi, CPU nun saniyede 1 trilyondan fazla işlem yapmasını sağlayan makine öğrenim hızlandırıcıları için özel geliştirmelere sahiptir.

 

 

4. Dünyanın En Hızlı Smartphone GPU’ su

 

Apple ayrıca, iPhone 11in piyasadaki herhangi bir akıllı telefondaki en hızlı GPU ya sahip olduğunu söylüyor. Daha fazla güç tasarrufu sağlarken, iPhone XR deki GPU dan% 20 ye kadar daha hızlı.

 

 

 

5. Yeni Birincil Kamera

 

iPhone 11 deki ana kamera güncellendi. 12MP sensör düşük ışıkta üç kat daha hızlı otomatik netleme için % 100 Odak Pikseline sahiptir.

 

 

 

6. Yeni Ultra Geniş Kamera

 

iPhone 11 de yepyeni bir kamera var. Ve 120 derece geniş görüş alanına sahip ultra geniş bir sensördür. 12MP Ultra Geniş sensör f / 2,4 açıklığa sahiptir. Temel olarak normal çekimden 0,5x uzaklaştırma yapmanızı sağlar. Bu kamerayı kullanarak tamamen yeni bir bakış açısıyla harika sinema çekimleri yapabilirsiniz.

 

 

 

 

7. Ultra Geniş Kameraya 4K Video

 

4K kayıt Ultra Wide kamerada da çalışır ve video çekerken kameralar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Uzaklaştırmak için yakınlaştırma düğmesine dokunabilir veya kamera arasında yavaşça geçiş yapmak için simgeyi kaydırabilirsiniz.

 

 

 

8. Ses Zum

 

Ultra Wide kamera ve yeni zoom teknolojisi, yazılımın gerçekten harika bir ilavesiyle geliyor. Bir videoyu yakınlaştırıp uzaklaştırırken, ses de yakınlaştırır!

 

 

 

 9.Kamera Uygulamasında Gece Modu

 

 

iPhone 11, otomatik olarak açılan ve flaşsız çalışan yeni bir düşük ışık moduna sahiptir. Optik görüntü sabitleme lensi harekete geçirirken birden fazla görüntü çeker. Ardından, yazılım hareketleri düzeltmek için görüntüleri hizalar ve çok fazla bulanıklığı olan bölümleri kaldırır. Daha sonra mevcut tüm detayları iyileştirir.

 

 

 

 

 

10. QuickTake

 

QuickTake, fotoğraf çekerken video çekmenize olanak sağlayacak olan, yılın ilerleyen yıllarında gelen yeni bir özelliktir. Harika olan şey, sorunsuz bir şekilde video moduna geçerek aynı kareyi ve tüm görüntü ayarlarını koruyacak olmasıdır.

 

Bu şu anda yapmak hızlı olmayan bir şey. Özellik gönderildiğinde, tek yapmanız gereken video çekmeye başlamak için Deklanşöre dokunup basılı tutmak. Daha uzun videolar çekmek isterseniz, videoyu kilitlemek için sola kaydırın.

 

 

 

11. 12MP Ön Bakan Kamera

 

TrueDepth kamera sisteminde yeni ve geliştirilmiş bir kamera sensörü var. Şimdi f / 2.2 diyafram açıklığına sahip bir 12MP sensör.

 

 

 

12. Daha Büyük Açılarla Daha Hızlı Yüz Kimliği

 

Yüz kimliği şimdi% 30 daha hızlı ve daha büyük açılardan çalışıyor. Telefon doğrudan yüzünüze doğrudan bakmasa bile, Yüz Kimliği kilidini açmaya devam eder.

 

 

 

13. Ön Bakan Kameradaki Slo-mo

 

Apple, yamaçları bir şey yapmaya çalışıyor. Artık ön kameradan 120 fps hıza kadar ağır çekim video çekebilirsiniz.

 

 

 

14. Ön Yüzü Kameraya 4K Kayıt

 

Ayrıca, öne bakan kameraya 4K video kaydedebilirsiniz, 24, 30 veya 60 fps.

 

 

 

15. Portre Modu Evcil Hayvanlarla Çalışır

 

Yeni geniş ve ultra geniş kameraların birlikte çalışması sayesinde, iPhone 11deki portre modu şimdi evcil hayvanlar için de çalışıyor! Bu, Appleın geçen yıl Portre moduyla iPhone XRyi piyasaya sürmesinden bu yana istediğimiz bir şeydi ancak sadece insanlarla sınırlı kaldı.

 

 

 

 

 

16. Dolby Atmos ile Mekansal Ses

 

iPhone 11deki hoparlörler 3D Spatial ses teknolojisi ile donatılmıştır. Daha sürükleyici bir deneyim için surround sesi simüle eder. Yeni iPhone da Dolby Atmos desteği ile birlikte geliyor.

 

 

 

17. Derin Füzyon

 

Deep Fusion, Apple tarafından yeni bir görüntü işleme teknolojisidir ve daha sonra Güz döneminde bir yazılım güncellemesiyle birlikte gelir. Başka bir tür görüntü kompozisyon teknolojisi. Deklanşöre basmadan önce, Apple 4 birincil ve 4 ikincil çekim yapar. Deklanşöre bastığınızda, mümkün olduğunca fazla ayrıntı elde etmek için son derece uzun pozlama çekimleri gerekir.

 

Ardından, tüm çekimlerdeki ayrıntıları en iyi şekilde bir araya getirmek için piksel piksel çalışır. Elde ettiğiniz şey inanılmaz derecede ayrıntılı bir görüntü.

 

 

 

18. iPhone XR den Daha Uzun Batarya Ömrü

 

iPhone XR zaten tüm gün batarya ömrü inanılmazdı. iPhone 11, batarya ömrüne bir saat daha ekleyerek çıtayı daha ileri itiyor. Bu, 17 saate kadar video oynatma ve 10 saate kadar video akış süresi.

 

 

 

 

19. Yeni u1 çip

 

iPhone 11, uzaysal farkındalık için Ultra-Wideband teknolojisini kullanan U1 adında yepyeni bir yongaya sahip. Bu, iPhone 11in diğer U1 cihazlarını tam olarak bulmasını sağlar. AirDrop kullanarak bir dosyayı paylaşmak istiyorsanız, iPhoneunuzu kendilerine yönlendirin; AirDrop paylaşım ekranı listesinde ilk siz olun.

 

 

 

 

 

 

20. Bir Akıllı Telefondaki Hiç Zor Cam

 

Apple şikayetlerinizi yüksek sesle ve net olarak duydu. Hassas bir şekilde öğütülmüş ve tek bir cam parçasından yontulmuş sırt tasarımıyla iPhone 11, akıllı telefonlarda bugüne kadarki en sert camı içeriyor. Bu, düşürmeniz durumunda iPhoneunuzu korumanıza yardımcı olacaktır.

 

 

 

21. Geliştirilmiş Su Direnci

 

iPhone 11 IP68 sertifikalıdır. Bu, 30 dakika boyunca 2 metreye kadar suya dayanabileceği anlamına gelir. Bu, iPhone XRnin yapabildiğinden daha yüksek bir not.

 

 

22. Genişletilmiş Dinamik Aralık

 

iPhone 11 deki genişletilmiş dinamik aralık özelliği video kaydı yaparken, 60 fpsye kadar 4k videolar için kullanılabilir durumda. İPhone XRde bu sadece 30 fps video ile sınırlıydı.

 

 

 

23. Gigabit sınıfı LTE

 

iPhone 11, seyahatlerinizde en iyi hızları elde etmenize yardımcı olacak Gigabit sınıfı LTEye sahiptir. Bu, iPhone XRdeki kayda değer bir ihmaldi, bu yüzden Appleın nihayet eklemeye başladığını görmek güzel.

 

 

 

24. Wi-Fi 6

 

iPhone 11, daha hızlı indirme için yeni Wi-Fi 6 standardını destekleyen ilk yeni iPhone.

 

Bunun dışında, iPhone 11, iPhone XRde gördüğünüz özelliklerin hepsine sahip. Bu yüzden hala kablosuz şarjı, ayrıca satın alınması gereken isteğe bağlı 18-watt şarj cihazıyla hızlı şarjı, eSIMli Çift SIM desteği ve daha fazlasını destekler.

 

iPhone 11, 4K videoları, karanlık modu ve daha fazlasını düzenleme desteğiyle iOS 13 ile birlikte gönderilecektir.