iOs 13.4

 

 

 

 

 

 

 

 

iPhone 13.4

 


Apple Eylül ayında piyasaya sürülen iOS 13 işletim sistemine yönelik en son büyük güncellemeler olan iOS ve iPadOS 13.4 ü piyasaya sürdü. iOS ve iPadOS 13.4, Ekran Süresi İletişim Sınırlarıyla iOS ve iPadOS 13.3.1 in piyasaya sürülmesinden iki ay sonra gelir.

 


iOS ve iPadOS 13.4 güncellemeleri, Ayarlar uygulamasında kablosuz olarak tüm uygun cihazlarda kullanılabilir. Güncellemelere erişmek için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme ye gidin. Apple, güncellemeler güvenlik geliştirmeleri ekleyerek eski iPhone lar için iOS 12.4.6 yı da yayınlıyor.

 


iOS ve iPadOS 13.4, iPhone ve iPad e birkaç önemli yeni özellik getiren önemli güncellemelerdir.

 

En önemlisi, iPadOS 13.4 güncellemesi, daha fazla hassasiyet ve gelişmiş gezinme sağlamak için iPad için fare ve izleme dörtgeni desteğini sunuyor.

 

Fare ve izleme dörtgeni desteği, Apple ın bir izleme dörtgeni içeren 2018 ve 2020 iPad Pro için bir klavye olan yeni Sihirli Klavye nin Mayıs sürümünün önüne geliyor. Güncelleme, Magic Mouse, Magic Mouse 2, Magic Trackpad, Magic Trackpad 2 ve üçüncü taraf USB ve Bluetooth fare seçeneklerini destekliyor ve ayrıca Magic Keyboard ve Magic Trackpad 2 yi kullanırken çoklu dokunma hareketlerini sunuyor.

 

 


Mail uygulamasında, e-posta görüntülerken kullanılabilen yeni bir araç çubuğu var; güncellenmiş tasarım, iOS 13 ün önceki sürümlerinde Mail uygulamasıyla ilgili şikayetleri ele almak için daha mantıklı bir düzen içeriyor.


 

 


Yenilenen tasarım, yanıt simgesini sil simgesinden uzaklaştırır ve bir e-postayı yanlışlıkla silmeyi zorlaştırır. Klasör ve Oluştur simgeleri de ekler.

 

Kullanıcıların iCloud Drive klasörlerini başkalarıyla paylaşmasına izin vermek için tasarlanmış iCloud Klasör Paylaşımı iOS 13.4 te bulunmaktadır. iCloud Klasör Paylaşımı ilk olarak WWDC de geçen yıl bir iOS 13 özelliği olarak duyuruldu, ancak Apple ın uygulanması birkaç ay sürdü. Bu özellik gerçek zamanlı güncellemeleri gösterir, böylece dosya değişiklikleri belirli bir klasöre erişimi olan tüm kişilerin cihazları arasında senkronize edilir.

 


 

 

Apple, güncellemeye dokuz yeni Memoji ve Animoji çıkartması ekledi. Şok yüz, kalpli yüz, yuvarlanan gözler ve daha fazlası gibi emoji tarzı pozlar içeren yeni çıkartmalar.

 


 


Apple ayrıca, URL çubuğunun Safari de çalışma biçiminde ince ancak dikkate değer bir değişiklik yaptı. iOS 13.4 te, bir URL vurgulandığında bile URL çubuğuna hemen dokunabilirsiniz; bu, iOS 13.3.1 den farklı bir davranıştır. iOS 13.3.1 de, düzenlenmeye dokunulmadan önce URLnin seçimini kaldırmak için bir URL nin dışında fazladan bir dokunma gerekiyordu.

 

TV uygulamasındaki yeni ayarlar, kullanıcıların akışı ve indirmeyi Wi-Fi ve hücresel ağ üzerinden kontrol etmesine olanak tanıyarak sınırsız akış planları olmayanlar için yeni veri tasarrufu seçenekleri ekler.

 

 


iOS 13.4 te iPhone un NFC özelliklerine sahip bir aracı kilitlemek, kilidini açmak ve çalıştırmak için kullanılmasına izin verecek yeni bir "CarKey" API sı ipuçları bulundu. Mesajlar uygulaması aracılığıyla arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize anahtar atamak için paylaşım özellikleri de kullanılabilir.

 

CarKey işlevselliği henüz Apple tarafından duyurulmadı ve güncelleme için sürüm notlarında bahsedilmedi, ancak başlatıldığında, iPhone sahipleri bir araba anahtarı yerine cihazlarını kullanacak. CarKey bir iOS 14 özelliği olarak geliyor olabilir ve BMW ilk ortaklardan biri olabilir.

 

iOS a özgü bir özellik olmamasına rağmen, iOS 13.4, macOS 10.15.4, tvOS 13.4 ve Xcode 11.4 özellikli Apple, geliştiricilerin evrensel satın alma desteğine sahip uygulamalar oluşturmasına izin veriyor, bu da Apple cihazı kullanıcılarının birden çok uygulamada çalışan bir uygulama satın alabilecekleri anlamına geliyor. platformlar.

 

iOS 13.4, arama içi bilgi desteği ile birlikte CarPlay Dashboard için üçüncü taraf navigasyon uygulaması desteği içerir. iPad deki Fotoğraflar uygulaması için yeni klavye kısayolları vardır ve AR Quick Look, USDZ dosyaları için ses çalmayı destekler.

 

 

 

 

Apple ayrıca yeni bir Shazam Kısayolları eylemi, iPad e bağlı bir klavyenin donanım anahtarlarını yeniden eşleme seçenekleri ekledi, tüm ekranlı ekranlara sahip iPhone larda bir VPN bağlantısı kesildiğinde görüntülenecek yeni bir durum göstergesi var ve Apple bir dizi hata getirdi düzeltmeleri.

 

Fotoğraf makinesinin çok fazla depolama alanı kullanmasına neden olabilen bir sorun olduğu gibi, kamera vizörünün siyah ekran olarak görünmesine neden olabilecek bir hata giderildi. Güncelleştirme, Posta iletisinin bozuk görünmesine neden olabilecek bir sorunu giderir, hücresel verilerin hatalı olarak kapalı görüntülenmesine neden olan bir Ayarlar sorununu giderir ve CarPlay in belirli araçlarda bağlantısının kesilmesine neden olabilecek bir sorunu giderir.

 

 

 

 

www.mayisbilgiislem.com/iletisim