iOS 12.4

 

 

iOS 12.4

 

 

Apple, yeni ve kararlı bir güncelleme olan iOS 12.4ü piyasaya sürdü. Çok fazla radikal değişiklik yok, ancak bu, Apple Kart ı teorik olarak destekleyen ilk sürüm. Bu özellik henüz etkin değil.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Apple, kredi kartını birkaç haftadır test ediyor. Bloomberg’ e göre, Apple’ ın perakende çalışanları, iOS 12.4’ ün beta sürümleriyle ve davetiyeyle Apple Kart’ a kaydolmayı başardı.
 
 
 
Hatırlatma olarak, Apple, ABD müşterileri için bir kredi kartında Goldman Sachs ile ortaklık yaptı. Kaydolduğunuzda, Cüzdan uygulamasından kontrol ettiğiniz bir Mastercard kredi kartı alırsınız.
 
 
 
En son yaptığınız işlemlerin bir listesine ek olarak, satın alımlarınızın kategoriye göre dağılımını görebilirsiniz. Kartınızla ödediğinizde% 1, Apple Pay kullanarak ödediğinizde% 2 ve bir Apple satın aldıysanız% 3 oranında geri ödeme alırsınız.
 
 
 
Nakit geri ödeme, doğrudan Apple Cash kartınıza yatırılır. Apple Pay kullanarak ödeme yapabilir, Apple Kartınızdan ödeme yapabilir veya banka hesabınıza aktarabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Apple Card başlangıçta Mart ayında açıklandı. Şirket, bu yaz satışa sunulacağını söyledi. İOS 12.4 ün kullanıma sunulduğuna göre, çıkış tarihi çok uzak olmamalıdır.
 
 
 
Ayrıca, iOS 12.4 yeni bir geçiş aracına sahiptir, böylece verileri bir iPhone dan diğerine kablosuz olarak aktarabilirsiniz. Özellikle iCloud u kullanmıyorsanız, yeni bir iPhone a geçmeyi kolaylaştırması gerekir.
 
 
 
Bu güncelleme ile Apple News + içeriğinizi daha ayrıntılı olarak da kontrol edebilirsiniz. Örneğin, indirilen dergileri temizleyebilir, indirilen sorunları kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.
 
 
 
Bugünkü güncelleme Apple Watchtaki Walkie Talkie yi de yeniden etkinleştiriyor. Şirket bir güvenlik açığı nedeniyle özelliği geçici olarak devre dışı bırakmak zorunda kaldı.
 
 
 
Apple, güvenlik içeriği önerisi başına iOS 12.4 te ek 36 güvenlik düzeltmesi gerçekleştirdi.
 
 
 
 
Güncellemeden önce iPhone unuzu iCloud a veya iTunesa yedeklemeyi unutmayın. Ardından Ayarlar uygulamasına gidin, Genel ve Yazılım Güncellemeye dokunun.