iOS 12 İnceleme ve Yenilikleri

iOS 12 Özellikleri

 

17 Eylül Pazartesi günü halka açılan iOS 12, iOS 11i çalıştırabilen tüm cihazlarda ücretsiz olarak indirilebilecek.

 

iOS 12 Aşağıdaki şu cihazlara yüklenebiliyor;

  • iPhone: iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s.
  • iPad: 12,9 inç iPad Pro, 10,5 inç iPad Pro, 9,7 inç iPad Pro, 9,6 inç iPad, iPad Air 2, iPad Air, 5. Jen. iPad, iPad Mini 4, iPad Mini 3, iPad Mini 2.
  • iPod: iPod Touch 6.Jenerasyon

 

iOS 12 büyük bir yenilik sunmamakla beraber iOS 11 de varolan sorunları çözmek üzerine bir yazılım. Ancak gözle görünür ciddi bir performans artışını ise beraberinde getirmektedir. Apple uygulamaların 2 kat daha hızlı çalışacağı iddası ile şimdiden heyecan yaratmış durumda.

 

 

Ekran Süresi ve Sınırsızlıkların Sınırlandırılması

 

iOS 12, odaklanmanıza, dikkat dağıtıcılığınızı sınırlandırmanıza, iOS cihaz kullanımınızı izlemenize ve gün boyunca zamanınızı nasıl kullandığınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olacak kapsamlı bir yerleşik özellikler kümesi içerir. iPhone ve iPad in Ayarlar uygulamasında yerleşik olan yeni bir ekran olan Screen Time, iOS cihazlarınızda ne kadar zaman harcadığınızı anlamanız için iPhone unuzda neler yaptığınıza dair veri toplar.

 

Bu özellik, farklı uygulama kategorilerinde ne kadar zaman harcadığınızı, her bir uygulamada ne kadar zaman harcadığınızı, iPhone u ne sıklıkla aldığınızı, hangi uygulamaların size en çok bildirimde bulunduğunu, ziyaret ettiğiniz web sitelerini, ve dahası. Bu bilgiler, genel bir kullanım resmi sağlamak için tüm iOS cihazlarınızda toplanır. Listedeki her uygulamaya dokunduğunuzda ek ayrıntılar mevcuttur.

 

Ekran Süresi, iPhone cihazında zamanınızı nasıl geçireceğinize ilişkin süper ayrıntılı ve ilginç bir görünümdür.

 

 

Rahatsız Etmeyin

 

Her şeyden önce, gece gelen tüm bildirimleri gizlemek için tasarlanan yeni bir Uyku Zamanı modu var, yani gördüğünüz zaman ve tarih. Uyku zamanı modu, bildirimlerin dikkatini dağılmadan gecenin ortasında telefonunuza bakmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sabah saatlerinde, Uyku zamanı modu, tüm bu sesli bildirimlerin içeri aktarılmasına izin veren bir dokunuşla kapatılabilir.

 

Rahatsız Etmeyin simgesine basmak, bir saatliğine Rahatsız Etmeyini ya da ayarlanan bir konumdan ayrılana kadar olan seçenekleri belirleyebilmenizi sağlar.

 

Sirinin önerileri arasında, Rahatsız Etmeyin özelliği, özelliği açmak istediğinizde durumlar için geçiş yapar.

 

 

iPhone Bildirimler

 

iPhone iOS 12, yeni bir Anında Arama özelliği ile günlük olarak aldığınız bildirimler üzerinde daha fazla kontrol sağlar. iPhone veya iPad de bir bildirim geldiğinde, Teslim Sessiz veya Kapatı içeren seçenekleri almak için üzerine basabilirsiniz.

 

Teslim Etmeyi Seçme Sessiz bir şekilde, bir uygulamanın bildirimlerinin Bildirim Merkezinde görünmesini ve uygulama simgesinde bir rozet oluşturmasını sağlar, ancak Kilit Ekranında görünmez veya bannerlar göstermez.

 

Kapat, belirli bir uygulamanın tüm bildirimlerini kapatır ve her uygulama için bildirim kontrollerinin tam listesini görmek için Ayarlar uygulamasına gitme seçeneği de vardır. Artık kullanmadığınız uygulamalar için bildirim göndermeye devam eden Siri, bunları kapatmak için öneriler sunar.

 

Apple ayrıca, iOS 12de, bildirimleri, konuları ve daha fazlasını yaparak gelen bildirimleri gruplandırarak Kilit Ekranı temizleyen, yüksek düzeyde istenen bir özelliği de ekleyerek, bireysel bildirimleri görmek için bir bildirim grubuna dokunma yeteneğini de ekledi.

 

iPhone Siri

 

Yeni bir Siri Kısayolları özelliği ile, bir Siri ses komutu kullanılarak etkinleştirilebilen üçüncü taraf uygulamaları kullanarak çok adımlı kısayollar oluşturabilirsiniz. Örneğin, Nest uygulamasını kullanarak evde termostatı açmak, oda arkadaşınızı Mesajlar ile yoldayken metin gibi bir şey yapmak için bir kısayol oluşturabilir ve yol tarifi ile birlikte Haritalar uygulamasını açabilirsiniz. "eve gidiyorum" Siri komutu.

 

Ya da bir sörf gezisi gibi bir şey için, bir sörf raporu almak, mevcut hava durumunu almak, tahmini varış zamanını hesaplamak ve güneş koruyucunuzu koymak için bir hatırlatma almak gibi birçok görevi tamamlamak için tek bir Siri komutunu kullanabilirsiniz.

 

 

Kısayollar uygulaması, Apple ın kullanıcıların kullanabileceği yüzlerce Kısayol önerisi sunduğu bir Galeriyi içerir ve Kısayol önerileri, Siri kısayollarının sizin uygulamanızla ilgili olarak sizin için yararlı olabileceğini anlamanıza yardımcı olacak Ayarlar uygulamasının Kısayollar bölümünde de kullanılabilir. ve son zamanlarda kullanıldı.

 

 

iPhone Siri Önerileri

 

 

Siri önerileri, hem Kilit Ekranınızda hem de aramaya erişmek için Ana Ekranı açtığınızda görünür.

 

Siri, konuştuğunuz kişileri sık sık belirli bir zamanda mesajlaşmanızı önerebilir veya düzenli olarak kullandığınız üçüncü taraf bir uygulama önerebilir.

 

Uyandığında ve her sabah kahve sipariş ederseniz, Siri kilit ekranında favori kahve uygulamanızı önerebilir. Ya da spor salonunda belirli bir antrenman izleme uygulaması kullanıyorsanız, Siri egzersiz için spor salonunda olduğunuzu belirlediğinde uygulamayı önerebilir.

 

Planladığınız bir randevuya geç kalıyorsanız, Siri, toplantı yaptığınız kişiye kısa mesaj göndermek için bir seçenek sunabilir. Büyükannenin doğum günü geliyorsa, Siri ona bir metin göndermeyi önerebilir.

 

Siri önerileri, iOS 12 de Siri nin, Kısayollar tarafından sağlanan üçüncü taraf uygulama erişimi nedeniyle her zamankinden daha fazla öneri sunabildiği için oldukça akıllıdır.

 

iPhone Animoji ve Memoji

 

Gerçek Derinlik kamera sistemine sahip cihazlar için iOS 12, dil algılama ve daha iyi yüz izleme gibi yeni Animoji özelliklerini sunar. Dil tespiti ile, Animoji artık bir dil yapıştırabilir ve ayrıca bir göz kırpma tespit etmek için bir seçenek de vardır.

 

Animoji kayıtları artık iOS 11de 10 saniyeden 30 saniyeye kadar çıkabiliyor. Böylece Animoji mesajlarını çok daha uzun süre kaydedebilirsiniz.

 

Ayrıca Hayalet, Koala, Kaplan ve T-Rex gibi yeni Animoji seçenekleri ve ayrıca Memoji adı verilen yeni ve özelleştirilebilir bir Animoji deneyimi de var.

 

Memoji ile, derinlemesine kişiselleştirme seçenekleri kullandığınız gibi görünen Mesajlar uygulamasında kişiselleştirilmiş bir Animoji hazırlayabilirsiniz. Cilt rengini, saç rengini, saç stilini, göz rengini, kaşları, burnu, çiller ve yüz kılları, aksesuarları ve şapkaya benzer özellikleri seçebilirsiniz.

 

Oluşturabileceğiniz Memoji sayısında bir sınırlama yoktur, böylece ifade etmek istediğiniz her görünüm için katları ekleyebilirsiniz. Aşağıda belirtildiği gibi, Memoji ve Animoji iOS 12de hem Mesajlarda hem de FaceTime de kullanılabilir.

 

iPhone Mesajlardaki Yenilikler

 

 

iPhone X teki yeni Animoji ve Memoji ile birlikte, tüm cihazlardaki Mesajlar uygulaması, Mesajlarda yerleşik kamerayı kullanarak fotoğraflara eğlenceli efektler eklemenize olanak tanıyan yeni Efektler kamerası sunar. Mesajlar kamerasının solundaki yıldıza dokunmak, çeşitli filtreler, şekiller, metin ve metin efektleri, çıkartmalar (iMessage App Storedan indirilebilir) ve daha önce fotoğrafları geliştirmek için kullanılabilecek eskiz araçlarına erişmenizi sağlar. Onları Mesajlar içinde gönderirsiniz.

 

 

 

Mesajlar uygulamasındaki Uygulama Şeridi, daha az yer kaplayan yeni bir görünümle yeniden tasarlandı ve yeni bir Fotoğraflar iMessage uygulaması, kiminle mesajlaştığınıza, neyle ilgili konuştuğunuza ve nerede bulunduğunuza dayalı olarak fotoğraf paylaşımı önerileri sunuyor Birlikte fotoğraf çektiniz.

 

 

 

 

 

iPhone Grup FaceTime

 

Grup FaceTime, 32 kişiye kadar sesli ve görüntülü sohbetleri destekliyor.

 

Devam eden bir Grup FaceTime sohbetine yeni insanlar eklenebilir ve Grup FaceTime çağrıları iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve HomePod da yanıtlanabilir. İkinci iki seçenekle, yalnızca bir videodan ziyade sesli bir sohbete katılabilirsiniz. Grup FaceTime çağrıları, katılımcılara katılmak için dokunabilecekleri sessiz bir zil bildirimi gönderir.
Ayrıca, Mesajlara eklenen aynı Efektler kamerasını içerir ve Animoji ve Memojiye, filtrelere, çıkartmalara ve daha fazlasına FaceTiminge erişmenize izin verir.

 

iPhone Measure / Ölçme

 

iOS 12, artırılmış gerçeklik işlevselliğini kullanarak nesneleri ölçmeyi kolaylaştırmak için tasarlanan Measure adında yepyeni bir Apple tasarımlı artırılmış gerçeklik uygulaması içerir.

 

Measure, iPhone un ekranında sadece birkaç dokunuşla belirli boyutlara ulaşmak için çizgileri ölçmenize ve dikdörtgenler gibi şekilleri algılamaya izin verir.

 

 

Bilgi için : 0 533 638 53 16