iMac SSD Değişimi

iMac SSD Değişimi
Tamir Süresi 1 - 3 Saat
Teknik Servis Ücreti Belirtilmedi
Garanti Süresi 3-6 ay
Garanti Var
Bilgi Alın 0533 638 53 16

iMac SSD Takma

 

iMac Bilgisayarlarımız içerisinde yeni modeller hariç,  eski modellerde model farklılıklarına göre 2.5’’ ve 3.5’’ Sata diskler bulunmaktadır.

 

 

iMac SSD Yükseltme

 

Dahili yani içerisinde sata disk bulunan iMac Hız Aşırtması sadece karar vermeniz ile alakalı bir durumdur. Mayıs Bilgi İşlem olarak tavsiyemiz hiç vakit kaybetmeden iMac bilgisayarlarınızın Disk değişimlerini yeni nesil SSD Diskler ile gerçekleştirmeniz.

 

 

 

 

iMac SSD Takma ile yapılan tüm iMac Bilgisayar Performans Artışı minimum % 40 olarak kendini gösterecektir. Firmamızda değişim yapılan Disklerde Data kayıpları yaşanmamakla birlikte , tüm datalar yeni SSD Diskinize aktarımı yapılmaktadır. Eski iMac Diskinizi istek doğrultusunda Harici olarak kullanabilmeniz için harici Usb 3.0 kutu içerisine montajı tarafımızdan yapılmaktadır.

 

Değişimi yapılacak olan SSD Disk Apple tarafından uyumluluğu onaylanmış olan Diskler tercih edilmektedir. Değişimi yapılacak olan SSD Disk istenildiği takdirde müşterilerimiz tarafından da alınabilmektedir. Müşterilerimiz tarafından alınan diskler teknik ekibimiz tarafından montaj ve testleri yapılmış olarak teslim edilmektedir.

 

SSD Disk Upgrade yapılacak olan iMac Bilgisayar ınızın aynı zamanda Anakart ve Fan bakım ve temizliği ise tarafımızdan yapılmaktadır. 

 

 

 

SSD neden performansı artırır

 

 Geleneksel bir sabit disk bir plak çalar gibidir, HDD den CPU ya veri gönderdiğinizde, bilgisayarın onu bulması gerekir, tüm verileri arayan plakalar/diskler arasında gezinir. Bir SSD ile beklemeye gerek yoktur, bunun nedeni verilerinizin etkin bir şekilde bir elektronik tabloda olmasıdır. SSD, tüm verilerinizin anında nerede olduğunu bilir. Beklemek yok. Dönen plaj topu yok.

SSD ayrıca neredeyse RAM kadar hızlı olan flash yongalardan yapılmıştır. Bu nedenle, Mac inizin RAM i ve SSD ye giden sayfaları bittiğinde (SSD yi RAM olarak kullanır) yavaşlamaz, çünkü SSD gerçekten büyük bir RAM sürücüsü gibidir!

Mac inizi tasarlandığı şekilde kullanmaya başlayın...hızlı ve beklemeden. 

 

Sık Sorulan Sorular

 

SSD, mevcut sabit sürücümle aynı fiziksel boyutta mı?


2012 iMac lerine kadar Apple 3,5 inç sabit sürücü kullandı ve standart SSD sürücüsü 2,5". SSD yi iMac teki 3,5" alana sabitlemek için bir brakete ihtiyacınız var. 2012 den itibaren 21.5" iMac ler 2.5" sürücü ile geldi. 2017 den itibaren 27" iMac ler 2,5" sabit sürücüyle birlikte gönderilir.

 

iMac imi yükseltmek için burada herhangi bir SSD kullanabilir miyim?


Her iMacte (PCIe SSD iMacler dahil), standart bir SATA sabit sürücü için bir SATA bağlantı noktası bulunur.

 

PCIe SSD iMac ler standart bir M.2 SSD kullanıyor mu?


Hayır. Sadece fiziksel boyutunda standarttır. Standart bir M.2 sürücüsü çalışmayacaktır. Apple, sürücülerini tescilli hale getirdi.

 

2,5" SSD sürücüler, boyut büyüdükçe daha mı hızlı yoksa daha mı iyi?


Mevcut tüm SSD lerimiz aynı hız ve kalitededir. 275 GB, 2 TB kadar hızlıdır.

 

SSD yi takmak için bir brakete (Kızak) ihtiyacım var mı?

Evet. 3,5 inç sabit diski 2,5 inç SSD ile değiştiriyorsanız, bir adaptör braketine ihtiyacınız olacaktır.

 

Herhangi bir özel alete ihtiyacım var mı?


2013 öncesi modeller için küçük bir yıldız tornavidaya ve bir Torx 6 tornavidaya ihtiyacınız var. Bunlar, birçok kitte bulunan ve Bunnings gibi donanım mağazalarında bulunan standart araçlardır. İhtiyacınız olan her şey tornavida alet takımımızda. Aura SSD kitleri, ihtiyacınız olan tüm araçları içerir.

 

Daha büyük bir sürücüyü daha küçük bir SSD ye klonlayabilir miyim?


Hayır. 1 TB sabit sürücünüzde 900 GB veriniz varsa, bunu 525 GB SSD ye kopyalayamazsınız. Önerdiğimiz klonlama yazılımı seçici olarak klonlama yapmaz. Hepsi ya da hiçbiri.

 

Sabit sürücü ve SSD aynı boyutta olmak zorunda mı?

Hayır. Kaynak (mevcut sabit sürücü) yeni SSDnin boyutundan daha az veriye sahip olduğu sürece. Yani 1 TB sabit sürücüdeki 300 GB, 525 GB lık bir SSDye klonlanacaktır.

 

Hangi boyutta SSD satın almalıyım?

Sabit sürücünüzde ne kadar veri olduğuna bakmanızı ve ardından sahip olduğunuz verilerden en az %20 daha büyük bir SSD almanızı öneririz. Bir SSD nin sanal ve takas dosyalarıyla çalışması için en uygun boş alanın %20 olduğunu bulduk. %30 ila %40 arasını hedefleyin. Her şey iş akışınıza ve ne kadar veri depolayıp sildiğinize bağlıdır.
 

 

 

Apple Servis

 

iMac SSD takma işlem servis süresi bir ( 1 ) iş günüdür. Montaj sonrası SSD Disk içerisine Müşteri talebine göre Mac OS işletim sistemi yüklemesi yapılmaktadır.

 

Yapılan tüm iMac SSD Upgrade işlemleri Mayıs Bilgi İşlem tarafından Garanti verilerek yapılmakta olup Data güvenliğiniz tarafımızdan sağlanmaktadır.

 

Bilgi ve Servis Çağrısı için  :  0533 638 53 16