iPhone iOS Güncelleme Nasıl Yapılır


iPhone telefonlarda kullanıcılar tarafından soru işaretlerinin bulunduğu yazılım sorununun başında iPhone güncelleme işlemi gelmektedir. iPhone güncelleme işlemininde kullanıcılar çoklukla Apple tarafından yeni iOS sürüm yayını sonrasında, iPhone sisteminin yavaş çalışma sorunlarında yada yeni bir uygulama yüklemek için zorunlu olarak iPhone Sistem Yükseltme işleme yapılmaktadır.

 

iOs Güncelleme

 

iPhone sistem güncelleme sırasında yapılabilecek en ufak bir yanlışlıkda iPhone içerisinde bulunan dataların kaybına sebep verebilir. Bu nedenle iPhone güncellemelerinden önce mümkün ise telefonunuzun iTunes programı üzerinden yedeklemenizi tavsiye ederiz.

 

iPhone en son iOS sürümüne kablosuz olarak güncellenebilir, ancak güncellemeyi yapamadığınız takdirde bu işlemi iTunes programını kullanarak da yapabilirsiniz.
Kablosuz olarak iPhone Güncelleme işlemi

 

iPhone Kablosuz Bağlantıyla Güncelleme

 

1. iPhone telefonunuzu güç kaynağına takın ve kablosuz bağlantı ile internete bağlayın.
2. Ayarlar menüsünden Genel menüsüne gelerek Yazılım Güncelleme ye dokunun.
3. İndir ve Yükle seçeneğine dokunun. Telefonunuzda iOS in güncelleme için alana ihtiyaç olduğu ve bazı uygulamaları geçici olarak kaldırmanızı isteyen bir ileti görüntülenirse Sürdüre       veya Vazgeç seçen dokunun. iOS kaldırdığı uygulamaları daha sonra yeniden yükler.
4. Şimdi güncellemek için Yükleye dokunun. Bu Gece Yükle ye dokunursanız yatmadan önce iPhone telefonunuzu güç kaynağına takmanız yeterlidir. iPhone gece otomatik olarak               güncellenir.
5. İstenirse parolanızı girin.

 

 


iPhone iTunes kullanarak güncelleme

  
iPhone telefonunuzda kablosuz olarak güncelleme yapamıyorsanız bilgisayarınızda iTunes programını kullanarak güncellemeyi bu program üzerinden yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda iTunes programı yok ise yüklemeniz gerekmektedir.


1. iPhone telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
2. iTunesu açın ve iPhone telefonunuzu seçin,
3. Özet i tıklayın , ardından Güncellemeleri Denetle yi tıklayın.
4. İndir ve Güncelle yi tıklayın.
5. İstenirse parolanızı girin.

 

 


iPhone Otomatik Güncelleme


iOS 12 sürümünde, iPhone telefonunuzun otomatik olarak güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik güncellemeleri etkinleştirmek için Ayarlar - Genel - Yazılım Güncelleme - Otomatik Güncellemeler’ e gidin. iPhone otomatik olarak iOS in son sürümüne güncellenir.

 

 

Bilgi için : 0 533 638 53 16