iPhone Gelen Mesajları Nasıl Sessize Alırsınız

 

iPhone unuza Gelen Mesajları Nasıl Sessize Alırsınız

 

iPhone unuzda belirli bir kişi veya grup için metin bildirimlerini kapatmanız mı gerekiyor? İşte nasıl yapılacağı aşağıdaki yazımızdadır.

 

 

Mesajlar uygulamanızda hakkında bildirim almak istemediğiniz bir kişi varsa, yerleşik bir özellik bu kişiyle ilgili bildirimleri sessize almanıza olanak tanır. Kişi, sesini kapattığınız konusunda bilgilendirilmez ve kalabalık bir Bildirim Merkezinden uzak durabilirsiniz.

 

Bir iPhone da bir metin görüşmesini sessize almak için gereken adımlara bir göz atalım.

 

Mesajlar Uygulamasında Uyarıları Gizle

Mesajlar uygulamasında bir kişinin sesini kapattığınızda, tekrar sesini açana kadar bu kişiden herhangi bir bildirim almazsınız. Yine de uygulamayı açtığınızda metinlerini görebilirsiniz.

Mesajlar uygulamasında bir kişi için kısa mesaj bildirimlerini nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır:


• Mesajlar uygulamasını açın ve sesini kapatmak istediğiniz kişiyi açmak için öğesine dokunun.


• Ekranın üst kısmındaki kişinin simgesine dokunun.


• Uyarıları Gizle geçişini açın. Bir kişinin sesinin kapatıldığını göstermek için üzerinde eğik çizgi bulunan bir zil simgesi göreceksiniz.

 


 


Sesi Daha Hızlı Kapatmak için Kaydırın

 

Kişi için bildirimleri kapatmanın başka bir yöntemi:

 

 

 

• Mesajlar uygulamasını açın ve kişiyi son konuşmalar listenizde bulun.


• Sesini kapatmak istediğiniz kişiyi sola kaydırın.


• Zil simgesine dokunun. Sesinin kapatıldığını belirtmek için konuşmanın yanında aynı zil sesinin göründüğünü fark edeceksiniz.

 

Bir kişinin sesini açmak için, sessize alınmış bir görüşmeyi kaydırabilir ve zil simgesine tekrar dokunabilir veya yukarıda belirtildiği gibi kişinin simgesine dokunabilir ve Uyarıları Gizle geçişini kapatabilirsiniz.

 


Birinden Gelen Tüm Bildirimler Nasıl Sessize Alınır

 

Tüm bildirimleri, mesajları ve aramaları geçici olarak sessize almak istiyorsanız Ayarlar da Odaklan a gidip Rahatsız Etmeyin i açabilirsiniz. Ardından, gerekirse belirli iletişim bildirimlerinin gelmesine izin vermeyi seçin.


Artık İstenmeyen Metin Bildirimlerini Görmeniz Gerekmeyecek

 

Onlardan herhangi bir mesaj veya çağrı almak istemiyorsanız kişileri engellemeniz gerekebilir, ancak Mesajlar uygulamasındaki Uyarıları Gizle özelliği, istenmeyen kısa mesaj bildirimleri almamanızı sağlamanın kolay bir yoludur.

 

Tek yapmanız gereken, bir kişi için açma/kapama düğmesini açmak veya onları sessize almak için kaydırmak ve zil simgesine dokunmak. Herkes için gelen arama ve metin bildirimlerini durdurmak istiyorsanız, bunun yerine iPhone unuzu Odaklanma veya Rahatsız Etme moduna getirin.