En İyi Kameralı Telefonlar

 

 

 

 

Bu günlerde, yüksek kaliteli fotoğrafçılık artık pahalı DSLR ( Digital Single Reflex Camera) ler ve aynasız kameralar ile korunmuyor. Akıllı yazılım ve en son donanımın birleşimi ile akıllı telefonlar artık geleneksel kameralara paralarının karşılığını verebilir.

 

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, şu anda satın alabileceğiniz harika kameralara sahip en iyi akıllı telefonlar.

 

 

En İyi Telefon Kamerası Hangisi 

 

 

 

1. Google Piksel 3

 

 

 

 

İlk lansmanlarından bu yana, Google’ ın Android akıllı telefonlarının Pixel serisinin etrafındaki en iyi kameralardan bazılarına sahip olduğu kabul edildi. Google Pixel 3 farklı değil. Ancak, kağıt üzerinde, öyle görünmeyebilir. Pixel 3ün tek bir 12MP, f / 1.8 diyafram kamerası var.

 

Ancak Google’ ın yazılımıyla birleştiğinde, bu orta sınıf donanım muhteşem bir şeye dönüşüyor. HDR + modunu kullanırken bu özellikle belirgindir. Pixel 3 fotoğraflarına doğal renklerini koruyarak onları pop yapan inanılmaz bir dinamik aralık sunuyor. Bu mod teknik olarak birden fazla fotoğraf çeker ve sonra en iyi pozlama seviyesini oluşturmak için bunları karıştırır.

 

Pixel’ in Gece Görüşü modu, flaş kullanmadan iyi aydınlatılmış gece fotoğrafları çekmenizi sağlar. Normal bir resim ve bir Gece Manzarası resmi arasındaki fark dikkat çekicidir. Diğer kameraların bile çekmeyeceği ayrıntıları yakalar ve geliştirir.

 

 

 

2. iPhone XS


iPhone XS nin çift kamera sistemi var, bir geniş açılı ve bir telefoto lens. Apple, Google’ı n Pixel’ deki HDR + ya benzer bir Smart HDR modu da ekledi.

 

Akıllı telefon, iPhone’ un en iyi bas-çek kamera olma özelliğini koruyor. Apple’ ın tam anlamıyla çalışan tasarım felsefesine bağlı olduğundan fotoğraf çekmek deklanşöre basmak kadar basittir.

 

iPhone XS, düşük aydınlatma koşullarında zorlanmasına rağmen portre modunda makul çekimler yapıyor. Ancak yeterince doğal ışık verin, fotoğraflarınız parlayacak.

 


3. OnePlus 6T

 

 

Orta seviye bütçeli bir kamera tutkunuysanız, OnePlus 6T sizin için iyi bir seçenektir. Optik Görüntü Sabitleme (OIS) ve Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) ile birlikte dijital yakınlaştırma için 16MP birincil sensör ve 20MP ikincil kamera bulunur. Pixeldeki gibi, 6T de portre modunda çekilmiş fotoğrafları geliştirmek için yazılım kullanıyor.

 

Kamera gecikmeden açılıyor ve aynı şekilde hızlı otomatik netlemeye de sahip. HDR modu, Google Piksel veya hatta iPhone XS ile karşılaştırılabilir değildir, ancak yine de renkleri iyi temsil eder ve geniş bir dinamik aralığa sahiptir.

 

OnePlus 6T’ nin düşük ışık performansı iPhone XS’ ten oldukça iyi ve kesinlikle daha iyi. Açık hava sahneleri dengelidir. Ancak dış mekan ve yakınlaştırılan çekimler gürültülü olabilir. 60 fpsde 4K video çekebilirsiniz. 6T ayrıca Pro kamera modu ile birlikte gelir. Manuel kontrolleri biliyorsanız, ISO, netleme ve pozlama seçenekleri vardır.

 

 

4. iPhone XR

 

iPhone XR deki geniş açılı kamera, iPhone XS de bulunana benzer. İki cihazın farklılık gösterdiği yer portre modu ve optik zoom uygulamalarındadır. Bununla birlikte, iPhone XR, XSden oldukça ucuzdur. Yani, bu özellikler olmadan başarabilirseniz, o zaman paradan tasarruf edebilirsiniz.

 

12MP geniş açılı kamera, Apple’ı n Smart HDR modunu destekler. Ayrıca, Google’ ın Pixel telefonlarına benzer şekilde, tek bir kamera kullanarak portre modu çekimlerini simüle eder. Bununla birlikte, uygulama iyi, ancak, XS te bulunan aynı standarda asla tam olarak ulaşamayacak.

 

Bununla birlikte, iPhone XR, daha pahalı kardeşleriyle görüntü kalitesini, fotoğraf çekme deneyimini ve 4K video kaydını paylaşan iyi bir değer cihazdır.

 

 

5. Huawei Mate 20 Pro

 

 

Huawei’ nin Mate 20 Pro’ su arka tarafta üç kamera yapılandırması sunuyor; f / 1.8de bir birincil 40MP geniş açılı mercek, f / 2.2 açıklıkta bir 20MP ultra geniş mercek ve f / 2.4te bir 8MP telefoto mercek. Ayrıca, Huawei’ nin AI görüntü sabitleme ve 30 fps hızında 4K video kaydıyla geliyor.

 

Mate 20 Pro, gün ışığı koşullarında iyi performans gösterir, ancak 40MP sensörüne rağmen, Pixel ve Google’ ın kamera yazılımı deneyimiyle karşılaştırmak için mücadele eder.

 

Kamera çok yönlü; görüntüler ayrıntılı olarak zengindir ve fotoğraflar iyi pozlandırılmıştır. Yüksek çözünürlüklü sensörler sayesinde, Mate 20 Pro yüksek kontrast ayarlarında daha fazla ayrıntı yakalar. Düşük ışıkta fotoğraf çekmek sizin için sürekli bir mücadele ise, kameranın Gece Modundan memnun kalacaksınız.

 

 

6. Moto G6 Plus

 

 

Yüksek performanslı bir akıllı telefonun kamerası genellikle bir ücrete tabi, ancak Moto G6 Plus ile birlikte gelmiyor. Bu bütçe dostu cihaz, octa çekirdekli bir işlemciye, full HD ekrana, 4 GB RAM e ve şaşırtıcı derecede iyi bir kameraya sahip.

 

Telefonun 5MP derinlik sensörü ile birlikte 12MP ana lensi vardır. Dinamik aralık biraz sınırlı olsa bile, açık havada çekilen fotoğraflar makul. Yukarıdaki telefonların çoğundan alacağınız net ve ayrıntılı görüntüler ile karşılaştırıldığında, Moto G6 Plus, zaman zaman gürültünün fotoğraflarınıza kaymasına izin veriyor.

 

Ancak. G6 Plus, bu listedeki diğer ürünlerden de oldukça ucuz. Buna göre, performansı aslında bu fiyat noktasındaki beklentileri aşıyor. Düşük ışıkta fotoğraflar iyi çıkıyor ve HDR modu kontrastı ayarlamaya yardımcı oluyor ve renkleri patlatıyor.