CoronaVirüs

 

 

 

 


Google, Corona Virüs için bir Site Açtı

 

 

 

 

 

 

Google, Corona Virüs için bir web sitesi başlattı. Tüm hastalık hakkında bilgi ve kaynak içeren site, Corona virus hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için tercih edilebilir.

 


COVID-19 un dünyaya yayılmasıyla, hastalık hakkında bilgi akışını kontrol etmek zor bir iştir. Orada çok fazla yanlış bilgi var, bu yüzden Twitter koronavirüs yalanlarıyla mücadele ediyor. Ve şimdi de aynı şekilde Google da rol oynuyor.

 

 

https://twitter.com/Google/status/1238893403821113344

 

Google bir Corona Virüs Mikrositesi Sunuyor


Anahtar Kelime ile ilgili bir makalede Google, COVID-19 hakkında bilgi ve kaynaklarla dolu bir web sitesini başlattı. Siteyi, ilgi çeken inanılmaz artışa dayanarak başlattı ve daha fazla kişi “Haberler” ve “Hava Durumu” ndan daha fazla “Corona virus” araması yapılıyor.

 

İnsanların kendilerini COVID-19 hakkında eğitmek ve bilgilendirmek için görmeleri iyi olsa da, bunun yerine yanlış bilgilere, yalanlara ve söylentilere maruz kalma tehlikesi vardır. Bu nedenle, gerçeklerle ve daha fazla okuma ile dolu merkezi bir depoya ihtiyaç vardır.


Google.com/covid19/ adresinde bulunan site, 2019 Novel Corona virüs e semptomlar, önleme ve tedavilerle birlikte genel bir bakış sunuyor. Ayrıca diğer kaynaklara bağlantılar, yayılımı izlemeye yardımcı olacak veriler ve hepimizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacak kaynaklar da vardır.

 

Google, sitenin ötesinde, “Corona virüs” araması yaparken sonuçları sunma biçimini de geliştirdi. Bu, “yeni veriler ve görselleştirmelerle birlikte sağlık otoritelerinden gelen yetkili bilgileri bulmayı ve görüntülemeyi kolaylaştıracaktır.