Apple Watch Nasıl yedeklenir

 


Apple Watch Nasıl Yedeklenir


Apple Watch ınızda kayıtlı tüm verilerin güvenli bir şekilde yedeklendiğinden nasıl emin olacağınız ile ilgili tüm bilgiler aşağıda devam etmektedir.

 


Apple Watch daha güçlü hale geldikçe, giyilebilir cihaz, uygulama bilgilerinden fitness verilerine kadar büyük miktarda temel veriyi depolamaya başladı. Tüm bu bilgileri korumak için Apple Watch unuzu nasıl yedekleyeceğinizi göstereceğiz, böylece saatinizi değiştirirseniz geri alabilirsiniz.


Apple Watch ınız iPhone unuza Otomatik Olarak Yedeklenir

 


Diğer Apple cihazlarının aksine, bir Apple Watch için yedekleme işlemi biraz farklıdır. Bilgileri doğrudan iCloud a kaydetmek yerine, veriler eşleştirilmiş iPhone unuza yedeklenir. Bu işlem, eşleştirilmiş iPhone unuz ve Apple Watch unuz birbirine yakın olduğunda otomatik olarak gerçekleşir. Yani cihazı yedeklemek için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

 

Apple Watch unuzun iPhone unuzla eşlemesini kaldırırsanız, yedekleme otomatik olarak iPhone unuza da kaydedilir. Bu işlem hakkında daha fazla bilgi için bir Apple Watch un nasıl eşleştirileceğini ve eşleşmesinin nasıl kaldırılacağını kontrol edin.

 

 

Ekstra Güvenlik için iPhone unuzu Yedekleyin

 

Böylece Apple Watch ınız otomatik olarak iPhone unuza yedeklenir. Ama ya iPhone unuzu kaybederseniz? Apple Watch verilerinizi gerçekten korumak için iPhone unuzu da yedeklemelisiniz. Bu şekilde, Apple Watch ınızdaki bilgiler bilgisayarınıza veya iCloud a kaydedilecektir.

 

iPhone unuzun ve Apple Watch verilerinizin iCloud da güvenle saklandığından emin olmak için Ayarlar a gidin ve sayfanın üst kısmında adınızı seçin. Ardından, iCloud > iCloud Yedekleme yi seçin. iCloud Yedekleme nin açık olduğundan emin olun. Aynı sayfada, son başarılı iCloud yedekleme tarihini ve saatini göreceksiniz. iPhone ve Apple Watch yedekleme verilerinizin hemen iCloud a gönderilmesini sağlamak için Şimdi Yedekle yi seçin.

 

 

 

Bir Aile Üyesinin Apple Watch unu Yedekleme

 


Apple Watch unuzu Aile Kurulumu nu kullanarak kurarsanız, yedekleme işlemi yine otomatiktir ancak biraz farklıdır. Yedekleme, doğrudan cihazı kuran aile üyesinin iCloud hesabına kaydedilecektir. Bu, Apple Watch şarj olurken ve Wi-Fi ağına bağlandığında gerçekleşir.
Herhangi bir nedenle bu yedeklemeyi kapatmak isterseniz Apple Watch ta Ayarlar uygulamasını açın ve ardından [Hesabınız] > iCloud > iCloud Yedeklemeleri ne gidin. iCloud Yedeklemeleri seçeneğini kapatın.

 

Apple Watch Yedeklemesi Neleri Yapar ve Neleri İçermez

 


Sadece not etmek gerekirse, bir Apple Watch yedeklemesinin içerdiği ve içermediği belirli bilgiler vardır.

 

İşte saatinizin yedeği şunları içerecek:

 

• Apple ve üçüncü taraf saat uygulamalarından veriler ve ayarlar


• Ana Ekran uygulama düzeniniz

 

• Saat kadran ayarlarınız, saat kadranları, komplikasyonlar gibi özelleştirmeler ve sipariş

 

• Sipariş ve mevcut uygulamalar gibi dock ayarları

 

• Ekran parlaklığı, ses ve dokunsal ayarlar gibi sistem ayarları

 

• Geçmiş, ödüller ve kalibrasyon verileri gibi sağlık ve fitness verileri. Bu bilgilerin kaydedilmesi için iCloud veya bilgisayarınızda şifreli bir yedekleme kullanın.

 

• Bildirim ayarları

 

• Apple Watchınızla senkronize edilen tüm albümler, çalma listeleri ve karışımlar

 

• Müzik ayarları

 

• Siri sesli geri bildirim ayarları

 

• Apple Watchunuz için eşzamanlanmış fotoğraf albümü. iPhoneunuzdaki Watch uygulamasını açarak hangi albümün olduğunu görebilirsiniz. Saatim sekmesini seçin ve ardından Fotoğraflar > Albümü Senkronize Eti seçin.

 

• Geçerli saat diliminiz

 

Mesajlar için, iPhone unuz iCloud u ve iCloud daki Mesajları kullanıyorsa, bilgiler erişim için iCloud da saklanır.

 

 

Apple Watch Verilerinizi Güvende Tutma

Apple Watch u olan herkes için, cihazda depolanan önemli bilgilerinizin otomatik olarak yedeklendiğini bilmek güzel. Yapmanız gereken hiçbir şey yok. Bu nedenle, en kötüsü olursa ve saati geri yüklemeniz gerekirse, verileriniz zaten iPhone unuzda güvenli bir şekilde saklanacaktır.