Apple Kimliği

 

 

 

 

 

 

         Apple Kimliği

 

 

 

 

Bir Apple cihazı kullanırken Apple ID sine kaydolmak zorunlu olmamakla birlikte, iPhone, iPad veya Mac inizden en iyi şekilde yararlanmanız çok önemlidir.

 

İlk kez bir Apple cihazının sahibi olsanız da ya da sadece yeni bir hesap açmak istiyorsanız, atmanız gereken birkaç adım var.

 

Bir Apple kimliği, temelde Apple için tek adresli mağazanızdır. Hem App Store dan hem de Apple.com dan yapılan alışverişlerde ödeme ve gönderim bilgilerinizi saklar. Kişisel bilgilerinizden ve şifrelerinizden de oluşur. Başka bir deyişle, Apple ürün serisini yönetmek için bir Apple kimliği kullanmak isteyeceksiniz. Daha fazla uzatmadan, işte iPhone, iPad ve bilgisayarınızda Apple Kimliği Oluşturma.

 

 

iPhone veya iPad inizde Apple kimliği oluşturma

 

Bir iPhone veya iPad de Apple kimliği oluşturma adımları aslında aynıdır. iPhone da nasıl Apple kimliği oluşturulacağını göstereceğiz

 

 

 

 

Adım 1: Ayarlara girin ve ‘’ iPhone unuzda oturum açın.’’ Menüsündeki ilk seçenek budur.

 

 

 

 

 

Adım 2: Mavi renkli olan ‘’Apple kimliğiniz yok mu, unuttunuz mu’’ Seçeneğini seçin. Bir açılır menü belirecektir. İlk seçenek olan option Apple kimliği oluştur seçeneğini seçin.

 

 

 

 

Adım 3: Doğum gününüz ve adınız da dahil olmak üzere ilk hesap bilgilerini girin.

 

 

 

 

 

 

4. Adım: İstediğiniz Apple ID e-posta adresini oluşturun. Mevcut bir e-posta adresini kullanabilir veya Applea özgü yeni bir adres oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Adım 5: Cihazınızın telefon numarasını doğrulayın. iPad de telefon numaranızı manuel olarak girebilirsiniz.

 

 

Adım 6: Kayıt işlemini tamamlamak için iPad inizin veya iPhone unuzun şifresini girin. Ayarlar sekmesine geri döndüğünüzde hesap bilgilerinizi görmelisiniz.

 

 

  

Tarayıcıdan bir Apple kimliği nasıl oluşturulur

 

 

Ne tür bir bilgisayar kullanıyor olursanız olun, tarayıcı kullanarak bir Apple kimliği oluşturabilirsiniz. 

 

    www.appleid.apple.com adresine gidin ve "Giriş Yapın" ve "SSS" öğelerinin yanındaki sağ üst köşedeki "Apple Kimliğinizi Yaratın" ı seçin.

 

  

 

 

  Adım 2: Yeni hesap bilgilerinizi arayabilmek için izleyin. Adınızı, ülkenizi, doğum tarihinizi girmeniz gerekir.

 

 

 

Adım 3: E-posta adresinizi girin. Üç güvenlik sorusu yanıtlayın, captcha formunu doldurun ve Devam Et i tıklayın.

 

 

 

 

 

Adım 4: Açılan pencerede e-posta adresinizi doğrulayın. 6 basamaklı kodu e-posta gelen kutunuzdan alın ve pencereye girin. Oturum açma işlemini tamamlamak için devam et seçeneğini seçin.

 

 

 

 

 

Bilgi için: 0533 638 5316