Android ve Mac Arasında Dosya Aktarımı

 

 

 

 

Android ve Mac Arasında Dosya Aktarımı

 

 

 

Android telefonunuz ve Mac bilgisayarınız arasında dosya aktarımı yapabilmeniz için çözümler aşağıdaki yazımızda mevcuttur.

 

Android’ den Apple’ a dosya aktarımının basit yolları,

 

 

 

 

Windows tan farklı olarak macOS, Android telefonunuzun dosya sistemine yerel olarak göz atmanıza izin vermez. Geçici kablosuz hizmeti AirDrop da Android telefonlarla çalışmaz.

 

 

Bu, Android ve macOS arasında dosya aktarımı için üçüncü taraf seçeneklerine güvenmenizi sağlar. Neyse ki, bir grup güvenilir üçüncü taraf uygulaması (Google dan biri dahil) boşluğu dolduruyor. işte bir Mac ve bir Android telefon arasında dosya paylaşmanın en iyi yolları.

 

 

1. Android File Transfer

 

 

 

 

Google ın kendi Android Dosya Aktarım aracı, telefonunuzdaki dosyaları bir Mac te keşfetmenin en hızlı ve en sorunsuz yoludur. Tek yapmanız gereken ücretsiz uygulamayı Mac inize yüklemek ve Android telefonunuzu fişe takmak.

 

 

Android Dosya Aktarımı, bağlantıyı otomatik olarak algılar ve dosyaları ileri geri aktarabileceğiniz, klasör oluşturabileceğiniz veya silebileceğiniz ve diğer dosya yönetimi görevlerini gerçekleştirebileceğiniz bir pencere gösterir. Ayrıca Mac kullandığınız için herhangi bir sürücü yükleme konusunda endişelenmenize gerek yok.

 

 

Download: File Transfer for Android : https://www.android.com/filetransfer/

 

 

 

2. OpenMTP

 

 

 

 

OpenMTP, Android Dosya Aktarımına çok benzer, ancak çok daha güçlüdür. Hem Mac inizin hem de telefonunuzun içeriğini aynı anda görmenizi sağlayan bölünmüş pencerelerle daha iyi bir arayüze sahiptir ve dosyaları bir yerden diğerine sürüklemeyi kolaylaştırır. Android Dosya Aktarımı ile karşılaştırıldığında, OpenMTP kullanarak dosyaları Android den Mac e ve tersi yönde aktarmak daha kolaydır.

 

 

Kopyalama hızlıdır, tek seferde 4 GBın üzerindeki dosyaları taşıyabilir, isterseniz her iki cihazdaki gizli dosyaları görebilirsiniz ve uzman kullanıcılar için klavye kısayolları vardır. Kurulum kolaydır, ancak başladığınızda talimatları uyguladığınızdan emin olun. Hepsinden iyisi, ücretsiz ve açık kaynaklı olmasıdır.

 

 

Download: OpenMTP for : https://openmtp.ganeshrvel.com/

 

 

 

3. Commander One

 

 

 

 

Daha profesyonel bir Android den Mac e dosya aktarım aracı arıyorsanız, Commander One ı denemelisiniz.

 

Commander One, büyük dosya parçalarını hızlı bir şekilde kopyalama, bir FTP sunucusu kurma, anında disk değiştirme, dosyaları normal ifadelerle (RegEx) arama ve daha fazlası gibi çeşitli eylemleri gerçekleştirebileceğiniz gelişmiş bir pano ile birlikte gelir. Uygulamanın sekmeli bir arabirimi vardır ve birden fazla depolama sürücüsünü kolaylıkla idare etmenize olanak tanır.

 

Ayrıca Commander One, tercihlerinize göre özelleştirebileceğiniz çok çeşitli klavye kısayolları sunar. Ancak bu uygulama ücretsiz değil. Size maliyetine değip değmeyeceğine karar vermek için 15 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

 

Download: Commander One: https://mac.eltima.com/file-manager.html

 

 

4. Pushbullet

 

 

 

 

Pushbullet, evrensel bir pano gibi genellikle yalnızca Apple aygıtlarında bulunan özellikleri Android e getirir. Ayrıca, Pushbullet aynı zamanda dosya paylaşmanıza, telefonunuzun dahili belleğine bir bilgisayarda uzaktan göz atmanıza, SMS mesajlarını yanıtlamanıza ve daha pek çok şeye olanak tanır. Tam pakettir.

 

 

Düşündüğünüzün aksine, aynı zamanda ücretsizdir (bazı sınırlamalarla birlikte). Ayarlamak için Google veya Facebook hesabınızla Pushbullet web sitesine kaydolun. Uygulamayı tarayıcı istemcileri aracılığıyla Android telefonunuza ve diğer tüm cihazlarınıza yükleyin (Safari yerine Chrome veya Firefox kullanmanız gerekir).

 

 

Ardından, uygulama içindeki ve web sitesindeki rehberli adımları izleyerek Pushbulleti kurun. Her yerde oturum açtıktan sonra, dosyaları, bağlantıları ve daha fazlasını her platformda kolayca gönderebilmek için Android telefonunuzda Uzak Dosyaları etkinleştirmeniz gerekir. Bunu uygulamada sağ alttaki Hesapa dokunup Uzak Dosyalar > Etkinleştir e giderek yapabilirsiniz.

 

 

Download: Pushbullet for : https://www.pushbullet.com/apps

 

 

Mac için En İyi Android Dosya Aktarımı Uygulamaları

 

Bu yöntemlerin tümü, hem kablolu hem de kablosuz bağlantılarda Android ile macOS arasında kolayca dosya paylaşmanıza olanak tanır. Apple, anlaşılır bir şekilde, Android için bunun gibi herhangi bir süreklilik özelliği eklememiş olsa da, neyse ki, üçüncü taraf geliştiriciler öne çıktı ve birkaç harika seçenek oluşturdu.