Anakart Tamiri

 

 

 

MacBook Pro Anakart Tamiri 

 

 

 

Günlük hayatlarımızın vazgeçilmezleri olan Bilgisayarlarımız gerek kullanıcı hataları gerekse elektronik aksamlarından kaynaklı olarak Anakart arıza sorunu yaşamaktadırlar.

 

Anakart bilgisayarlarımızın en temel donanımıdır ve bütün bileşenler MacBook Air Anakart üzerinde bulunmaktadır.Dolayısı ile Apple Anakart üzerinde ortaya çıkan arızalar sonucu bilgisayarlarımız acılamaz hale gelmekte ve buda ciddi sıkıntılar ve zaman kayıpları doğurmaktadır.

 

 Servisimizde Anakart Arıza Tespit Ücreti Alınmamaktadır. Yapılan Anakart Tamirleri Tarafımızdan Garantili olarak Yapılmaktadır.

 

Bilgi İçin : 0 533 638 53 16

 

 

 

 

Apple Bilgisayarlarda Anakart Tamiri yapmış oldugumuz MacBook Anakart Tamir, Macbook Pro Anakart Tamiri, MacBook Air Anakart Tamiri, iMac Anakart Tamiri, Mac Mini Anakart Tamiri ve Mac Pro Anakart Tamir işlemleri yanısıra tüm modellerde sistem yapılandırma hizmetide verilmektedir.

 

Bizler 21 yıllık tecrübe ve deneyimlerimizide katarak Tüm Apple marka masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarınızın anakart onarımını garanti dahilinde yapmaktayız.

 

Garanti süresi devam eden ancak garanti kapsamı dışında kalan anakart arızalarında ise Garantili Orjinal MacBook Pro Anakart Değişimi yapan firmamız , Garanti süresi geçmiş olan anakartlarda onarım ve 2. El MacBook Pro Anakart tedariğide sağlamakta ve yapılan tüm işlemlere minimum 3 ay garanti vermektedir.

 

 

 MacBook Pro Anakart Tamiri  -   MacBook Air Anakart Tamiri  -  iMac Anakart 

 

  1. Sıvı Teması
  2. Ekran Kart Arızası
  3. Chip Arızaları
  4. Elektrik / Voltaj Arızaları
  5. Darbe Sonucu Oluşan Arızalar
  6. Flex Kablo Arızaları

 

1.  MacBook Anakart Sıvı Teması

 

Apple Anakart Arızalarında en çok karşılaşılan arıza Macbook Air Sıvı Temas kaynaklı olan sorunlardır. Anakart sıvı teması en zarar veren arızalardan biridir. Anakart Sıvı Temasında dökülen sıvının mahiyeti onarım için önem arz etmektedir.

 

 

Sıvı teması olan MacBook Pro Anakart zaman geçirmeden elektrik bağlantısı derhal sonlandırılmalı mümkün ise bataryası çıkarılarak zaman geçirmeden hemen servis destek birimlerine götürülmelidir. Nekadar çabuk bir şekilde servis birimlerine ulaştırılırsa kurtarılması o kadar kolay olacaktır.

 

Anakart Sıvı Temaslarında bez, sac kurutma makinası v.b seylerle kurutuldugu düşünülerek tekrar çalıştırılan bilgisayarda zamanla anakart üzerinde korrozyon / oksitlenme ve paslanma meydana gelerek geri dönüşümü imkansız arızalara neden olacaktır. Bu yüzden MacBook Sıvı Temas durumunda derhal profesyonel ve güvendiğiniz bir servise ulaştırmanız gerekmektedir.

 

Mayıs Bilgi İşlem olarak servisimize gelen Sıvı Temaslı MacBook Anakart komple sökülerek detaylı bakımı yapılarak bakım sonrası zarar gören parça varsa arızalı parçanın değişim imkanı durumunda tarafımızdan verilecek garanti kapsamında arızalı parça değişimleri yapılmaktadır.

 

 

2. MacBook Ekran Kartı 

 

Anakart Sıvı temasında olduğu gibi Ekran Kartı arızaları da sıkça karşılaşılan arızalardır. Ekran kartları Macbook  |  Macbook Air  | Macbook Pro cihazlarda harici olmayıp Anakart üzerinde dahili olan kartlardır.

 

Ortaya çıkan arıza şekilleri genellikle bilgisayarı açtığınızda ekrandaki görüntünün çizik çizik yada bulanık olması veya apple logosu geldiğinde kilitlenmesi gibi birkaç belirti vermektedir. Anakart ile tümleşik olan MacBook Air Ekran Kart chipinin MacBook Anakart üzerinden özel ekipmanlar ile sökülerek yenisinin montajı edilmesi gerekmektedir.

 

Ancak iMac Ekran Kart Chip Değişimi çok hassas bir işçilik ve beceri gerektiren zor bir işlem olacağından kesinlikle profesyonel bir servisde yaptırılmalıdır.

 

 

 

 

iMac Ekran Kart Chip değişimi zorluk derecesi yüksek olan bir süreç gerektirmekte olup tamir edilemez durumuda göz ardı edilmemeli ve teknisyen tarafından bu durum önceden kullanıcı onayı alınarak yapılmalıdır.

 

Mayıs Bilgi İşlem olarak gerek tecrübe ve gerekse ekip arkadaşlarımızın göstermiş olduğu titizlik ile MacBook Ekran Kart Arızası ile servisimize gelen bilgisayarlarınızın ekran kart chip değişimi tarafımızdan garanti dahilinde yapılmaktadır. Firmamızda Ekran Kart Chip ısıtılması kesinlikle yapılmamakta olup Garantili değişimi yapılmaktadır

 

 

 

3. Apple Anakart Tamiri

 

 

                       

İki temel chip vardır bunlar kuzey ve güney chipsetleridir. Bu chip arızalarında genellikle wireless – touchpad – klavye gibi donanımlar yada görüntü sorunları oluşmaktadır.

 

MacBook Anakart Chipset Değişimi Ekran kart chip değişimi gibi zorluk derecesi yüksek olan bir işlem gerektireceğinden profesyonel destek birimlerine başvurmanız gerekmektedir.

 

Mayıs Bilgi İşlem olarak Apple MacBook Anakart Chip Değişim lerine uygun araç ve donanım ile birlikte bilgi birikimi yüksek ekip arkadaşlarımız ile garanti dahilinde değişimleri yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

4.  Anakart Elektrik Gelmiyor

 

MacBook Anakart Elektrik / Voltaj problemleri genellikle kullanılan şebekelerde oluşan yüksek / düşük voltaj sorunları, kullanılan MacBook Şarj Adaptör lerinin orjinal olmaması yada bozuk olmaları ve sistemin ani elektrik kesilmeleri sonucu anakart da oluşan voltaj problemlerinden kaynaklıdır.

Enerji sorunlu Apple MacBook Anakart problemlerinde bilgisayar açılamaz ve MacBook Anakart Tamiri olanaksız boyutlara gelebilmektedir.

 

            

 

 

5. MacBook Darbe Sonucu Oluşan Arızalar

 

Tüm Apple ürünlerinde istem dışı ve yanlışlıkla oluşan düşme, çarpma gibi durumlarda meydana gelen çatlama, kırılma, yamulma yada MacBook Anakart bileşenlerinde oluşan tahribatlarda servisimiz onarım ve değişim desteği vermektedir. Mac Klavye değişimi yada klavye üzerinde bulunan tuşların değişimi de tarafımızdan yapılmaktadır.

 

 

Gerek Ekran kırılmaları gerekse kasa üzerinde var olan tahribatlarda değişim ve onarım yapan teknik ekibimiz garanti dahilinde destek vermekle birlikte garanti kapsamını bozmamış durumlarda da destek vermektedir.

 

 

 

Apple Servis 

 

Servisimizde Gerek Apple Anakart Tamiri ve gerekse  MacBook Anakart Değişimi yapılacak olan tüm donanımların tarafımızca yapılacak stok durumunun sağlanması ile birlikte Anakart üzerinde tüm müdahaleler yapılabilmektedir.

 

Servisimizde görevli bulunan tüm teknik ekibimiz, arızalı Apple Anakart ve bileşenleri ile ilgili onarım sürecinde oluşabilecek tüm problemlere müdahale etme tecrübesine ve bilgi birikimine sahip ekip arkadaşlarımızdan kuruludur.

 

 

Apple Anakart Tamiri nde Garantili ve Garanti Dışı Arızalı Mac Anakart larda arıza onarım ve Orjinal MacBook Anakart Değişim lerimiz mevcuttur.

 

 

 

iPhone Anakart Tamiri

 

Servisimizde Ayrıca iPhone 5 Anakart Tamiri, iPhone 5S Anakart Tamiri, iPhone 6 Anakart Tamiri, iPhone 6S Anakart Tamiri, iPhone 7 Anakart Tamiri, iPhone 7S Anakart Tamiri ve diğer tüm Apple iPhone modellerinin Anakart Tamir ve Onarım işlemleri yapılmaktadır.

 

 

Mayıs Bilgi işlem olarak Değişim ve Onarımını yapmış olduğumuz tüm ürünlerde garanti dahilinde çözüm sunmaktayız.

 

Bilgi İçin :   0533 638 53 16