Mac Otomatik Açmak ve Kapatmak Nasıl Yapılır

 

 

Macinizi Otomatik Olarak Başlatmak veya Kapatmak İçin Zamanlama

 

 

Mac OS enerji tasarrufu özelliği sayesinde; Mac in otomatik olarak kapanması, başlatılması, yeniden başlatılması veya hatta bir programın üzerinde uyku yapılması mümkündür. Bu özellik Mac OS ta uzun süredir vardır.

 

Bu işlevsellikten birçok şekilde yararlanabilirsiniz. Örneğin, Mac in ofise ulaştığınız anda Mac in sizin için hazır olmasını istiyorsanız, Mac inizi otomatik olarak açılmasını ayarlayabilirsiniz.

 

 

Macinizi Otomatik Başlatma, Kapatma, Uyku veya Yeniden Başlatmaya Ayarlama

 

 

Adım 1 - Mac inizde Sistem Tercihleri ni başlatın. (Alternatif olarak, ekranın sol üst köşesindeki Apple logosuna () tıklayın ve Sistem Tercihleri ni seçin.)

 

 

Adım 2 - Şimdi, Enerji Tasarrufu simgesine tıklayın.

 

 

Adım 3 - Ardından, sağ alt köşede Programla yı tıklayın.

 

Adım 4 - Daha sonra, başlatma veya uyku / yeniden başlatma / kapatma zamanını programlamanız gerekir.

 

 

Diyelim ki, Mac inizin belirli bir günde belirli bir saatte başlamasını istiyorsunuz. Başlat veya uyandır seçeneğinin solundaki kutuyu işaretleyin. Ardından, Her gün için açılır menüyü tıklayın ve tercih ettiğiniz seçeneği seçin.

 

 

Bundan sonra, zamanın yanındaki açılır menüyü tıklayın ve ayarlayın. Tamamladığınızda, onaylamak için Tamamı tıklayın.

 

Benzer şekilde, bilgisayarı uyku moduna geçirebilir, yeniden başlatabilir, belirtilen saat ve günlerde kapatabilirsiniz.

 

 

 

Şu andan itibaren, bilgisayarınız planlanan saatte uyku moduna girecek veya kapanacaktır. Mac OS cihazınızın, kapanmaya ayarlandığı sırada uyanık olması gerektiğini, aksi takdirde Mac in kapanmayacağını unutmayın.

 

 

Ayrıca, bilgisayarın öngörülen süreyi geçtikten sonra 10 dakika uyanık kalması gerekir.

 

Ayrıca, “Mac in otomatik olarak uyması için planlanmış” gibi bir şey belirterek belirtilen süreden önce bir açılır pencere göreceksiniz. Ya iptal etmeyi ya da devam etmesine izin vermeyi seçebilirsiniz.

 

 

Bilgi için : 0533 638 5316