Apple Kotu Amaçlı Yazılım Kaldırma

 

 

 Mac Malware Temizleme

 

Mac kötü amaçlı yazılımları nadirdir. Adware, tarayıcı korsanları ve istenmeyen uygulamalar, günümüzde Apple macOS işletim sistemini etkileyebiliyor. Bu tür enfeksiyonlar özellikle para kazanmak için tasarlanmıştır. Web trafiği oluştururlar, diğer şüpheli siteler için satış potansiyelleri toplarlar ve web tarayıcınızdaki reklamları ve sponsorlu bağlantıları gösterirler.

 

 

 

Adware, çoğu kez bir web tarayıcısında, ekranınıza reklam atmak için tasarlanmış istenmeyen bir yazılımdır. Bu adware uygulamaları genellikle İnternetten indirdiğiniz diğer ücretsiz yazılımlarla birlikte gelir. Ne yazık ki, bazı ücretsiz yüklemeler diğer yazılımların da yükleneceğini yeterince açıklamamaktadır ve bilginiz olmadan reklam yazılımları yüklediğinizi fark edebilirsiniz.

 

Cihazınıza bir adware programı yüklendiğinde, İnternete ne zaman göz atarsanız, ekranınızda istenmeyen reklamlar açılır. Bu reklamlar, web tarayıcı araç çubukları, optimizasyon yardımcı programları ve diğer ürünler dahil olmak üzere ek şüpheli içeriğin yüklenmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede, adware yayıncısı tıklama başına ödeme geliri oluşturabilir.


Macinizde adware yazılımı olduğuna dair belirtiler aşağıdaki gibidir.


• Reklamlar, olmaması gereken yerlerde görünür.

• Web tarayıcınızın ana sayfası, izniniz olmadan gizemli bir şekilde değişir 
• Genellikle ziyaret ettiğiniz web sayfaları düzgün görüntülenmez
• Web sitesi bağlantıları, beklediğinizden farklı sitelere yönlendirir.
• Sahte güncellemeleri veya diğer yazılımları öneren tarayıcı açılır pencereleri görünür.
• Diğer istenmeyen programlar sizin bilginiz olmadan yüklenebilir.

 

 

 

Adware, Pop-up Ads veya Mac ten Kötü Amaçlı Yazılımları Kaldırma

 

Dockunuzdaki Finder uygulamasını tıklayın.

Finder sol bölmesinde, “Uygulamalar” a tıklayın.
Kötü amaçlı uygulamayı bulun ve kaldırın.

“Uygulamalar” ekranı, cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaların bir listesiyle görüntülenecektir. Kötü amaçlı uygulamayı buluncaya kadar listede ilerleyin, sağ tıklayın ve ardından “Çöp Kutusuna Taşı” yı tıklayın.

 

Bilinen kötü amaçlı uygulamalar:


WeKnow, MacSaver, MacVX (ve MacVaX gibi), MacCaptain, MacPriceCut, SaveOnMac, Mac Global Deals veya MacDeals, MacSter, MacXcoupon, Shop Brain (veya SShoP Braaiin gibi varyantlar), PalMall, MacShop, MacSmart, News Ticker Sökücü, Shopper Yardımcısı Pro, Fotoğraf Zoom, En İyi YouTube Downloader, ArcadeYum, Genişletilmiş koruma, Video download helper, FlashFree veya GoldenBoy. Kötü amaçlı uygulama, cihazınızda farklı bir ada sahip olabilir.

 

Adware ve tarayıcı korsanları kaldırmak için Mac için Malwarebytes Programını bilgisayartınıza indirerek tarama yaptırın.

 

Malwarebytes en popüler ve en çok kullanılan anti-malware uygulamalarından biridir ve iyi nedenlerden dolayıdır. Diğer yazılımların kaçırdığı birçok kötü amaçlı yazılımı yok etmek, kesinlikle hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan yok edebilir. Virüs bulaşmış bir cihazın temizlenmesi söz konusu olduğunda, Malwarebytes her zaman özgür olmuştur ve kötü amaçlı yazılımlara karşı mücadelede önemli bir araç olarak tavsiye ederiz.

 

 

 

Malwarebytesi ilk kez kurduğunuzda, gerçek zamanlı tarama ve fidye yazılımdan özel koruma gibi önleyici araçları içeren premium baskının 30 günlük ücretsiz deneme sürümü verilir. 30 günden sonra, yalnızca tarama çalıştırdığınızda kötü amaçlı yazılım bulaşmalarını tespit edip temizleyecek temel ücretsiz sürüme otomatik olarak döner.

 

Mac Bilgisayar reklam yazılımlarını veya tarayıcı hijackerını kaldırmaya çalışırken sorun yaşamaya devam ediyorsanız, Servisimizi arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

Bilgi için : 0533 638 53 16