MacBook Sd Kart Sıfırlamak

 

 

 

MacBook  SD Kart Formatlama

 

SD kartlar, akıllı cihazlarınızdaki depolama alanını genişleten nihai küçük kurtarıcıdır. Ancak, kullanmadan önce Mac inizdeki bir SD kartı biçimlendirmeniz gerekir.


Bunu yapmak için gerekli adımlara bir göz atacağız, böylece işe geri dönebilirsiniz. Adımlar oldukça basittir ve yalnızca SD kartınızı ve Disk Yardımcı Programı uygulamasını gerektirir. Neyse ki, Disk Utility zaten macOS ta bulunmaktadır.

 


Bu ultra küçük flash bellek kartları, ekstra iPhone ve kamera depolaması için kullanılır. Zaten SD kartınızda bulunan dosyalardan herhangi birini yedeklemek isteyeceğinizi not etmek önemlidir. Biçimlendirme işlemi tamamlandıktan sonra, kart tamamen silinecek ve dosyalar silinecektir.

 

 

 

MacBook ’ta bir SD Kart Nasıl Formatlanır

 

 

SD veya micro SD kartınız yedeklendikten sonra, depolama cihazını formatlamaya hazır olacaksınız. İşte bunu gerçekleştirmenin adımları:

 

 

 

  • SD kartı Mac inizdeki yuvaya yerleştirin.
  • Finder> Uygulamalar> Yardımcı Programlar seçeneğine gidin.
  • Disk Yardımcı Programını açın.
  • Kenar çubuğunda, biçimlendirmeye çalıştığınız SD kartı seçin.
  • Disk Yardımcı Programının üst kısmındaki Sil düğmesine basın.

 

 

Disk Yardımcı Programındaki Sil düğmesine bastıktan sonra, uygulama SD kartı yeniden adlandırmanızı isteyecektir. Bunu yapın ve sonra sağ alt köşedeki Sil düğmesine dokunun.

Ek olarak, SD kartın hangi formatta formatlanmasını istediğinizi soran bir bölüm var. Daha önce seçilmemişse bu format seçeneğini ExFAT olarak değiştirmenizi öneririz.

 

Buradan, Disk Utility sihrini çalıştıracak ve SD kartınızı formatlayacaktır. Tamamlandığında, sağ alt köşedeki "Tamam" düğmesine basmak isteyeceksiniz.

 

Biçimlendirilmiş kartı soldaki kenar çubuğundan bulun ve çıkarma düğmesine basın. Bunu yapmak, bir şeyin bozulmamasını ve kartın tekrar düzgün bir şekilde çalışması için genellikle bir yeniden biçimlendirmeye ihtiyaç duyulmasını sağlar.

 

 

MacBook SD Kart Yuvası


Apple, 2016 yılında MacBook Pro’ yu yeniden tasarlamaya karar verdikten sonra, bu SD kart yuvasının ölümü anlamına geliyordu. Bu yinelemeden önceki çoğu MacBook modelinde yuvaya yerleştirilmiş bir yuva bulunurdu.

 

 

 

Hangi Mac sürümüne sahip olduğunuza bağlı olarak, bir USB SD kart okuyucusu edinmeniz gerekir. Bunlar, hangi Mac modelini kullanmaya çalıştığınıza bağlı olarak yine nispeten ucuz.

 

Sonuç

 

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, SD kartınız temiz bir şekilde silinir ve daha sonra uygun göründüğünüz herhangi bir uygulama için kullanılabilir.

 

 

Bilgi İçin : 0 533 638 53 16